Uroczyste otwarcie nowego budynku

W dniu 8 grudnia 2017 roku w Jaworzu miało miejsce uroczyste otwarcie nowo wybudowanego obiektu: świetlicy oraz remizy OSP. Uroczystość zgromadziła liczne grono mieszkańców Jaworza oraz zaproszonych gości, aby wspólnie uczestniczyć w tym ważnym dla miejscowości wydarzeniu.
Symbolicznego otwarcia przez przecięcie wstęgi dokonali:

Pan Władysław Łukasik - Wójt Gminy Ryńsk, Pan Roman Gruszka – Wiceprzewodniczący Rady Gminy, Pan Kamil Zarębski - Radny Gminy Ryńsk oraz Sołtys Sołectwa, Pan Waldemar Marchewka - Prezes OSP w Jaworzu, Pani Aleksandra Ślusarczyk - Przewodnicząca KGW w Jaworzu oraz Pan Tadeusz Walczak - Kierownik budowy. Dopełnieniem ceremonii było poświęcenie budynku przez Księdza Pawła Kubasika - Proboszcza Parafii pw. Świętego Jerzego Męczennika w Niedźwiedziu. Wójt Gminy przekazał na ręce Sołtysa klucze do obiektu. Zebrani goście mogli oficjalnie przekroczyć progi nowej świetlicy i remizy.

Rolę gospodarza pełnił Pan Kamil Zarębski, który przywitał wszystkich przybyłych gości m. in. Pana Władysława Łukasika - Wójta Gminy Ryńsk, Pana Sławomira Herbowskiego – Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wąbrzeźnie, Pana Janusza Marcinkowskiego – Sekretarza Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Wąbrzeźnie, Pana Stanisława Macikowskiego – Członka Prezydium Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Wąbrzeźnie, Radnych Gminy Ryńsk, Sołtysów, Przewodniczące Kół Gospodyń Wiejskich, Prezesów OSP, pracowników urzędu oraz Pana Marka Celmera - przedstawiciela Firmy EWPROM z Włocławka – wykonawcy budowy, Pana Tadeusza Walczaka – Kierownika budowy i szczególnie ciepło powitał mieszkańców sołectwa Jaworze.

Następnie głos zabrał Pan Władysław Łukasik - Wójt Gminy, przedstawił zebranym m.in. zarys oraz zakres kolejnych etapów prac przyczyniających się do powstania świetlicy i remizy oraz podziękował wszystkim osobom, które były zaangażowane w budowę.

Głos zabrali również Pan Waldemar Marchewka – Prezes OSP w Jaworzu oraz zaproszeni goście Pan Sławomir Herbowski – Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Wąbrzeźnie, Pan Marek Celmer – przedstawiciel Firmy EWPROM z Włocławka, Pan Stanisław Macikowski – Członek Prezydium Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Wąbrzeźnie oraz Pani Barbara Grabowska – Sołtys Sołectwa Stanisławki.

Miłym akcentem zakończenia części oficjalnej był wspaniały tort zwieńczony wizerunkiem nowego obiektu przygotowany przez Panie z KGW w Jaworzu, które również przygotowały poczęstunek.

 

002 Jaworze otwarcie budynku swietlicy 003 Jaworze otwarcie budynku swietlicy 004 Jaworze otwarcie budynku swietlicy 006 Jaworze otwarcie budynku swietlicy
007 Jaworze otwarcie budynku swietlicy 008 Jaworze otwarcie budynku swietlicy 009 Jaworze otwarcie budynku swietlicy 010 Jaworze otwarcie budynku swietlicy
011 Jaworze otwarcie budynku swietlicy 012 Jaworze otwarcie budynku swietlicy 013 Jaworze otwarcie budynku swietlicy 014 Jaworze otwarcie budynku swietlicy
       
001 Jaworze otwarcie budynku swietlicy
015 Jaworze otwarcie budynku swietlicy
Czytany 260 razy Ostatnio zmieniany piątek, 29 grudzień 2017 17:46

Adres_Gminy

Urząd Gminy Ryńsk
87-200 Wąbrzeźno
ul. Mickiewicza 21
tel.: (56) 687-75-00
fax.: (56) 450-27-02

Wyślij wiadomość do Urzędu Gminy

Galeria_Gmina_Ryńsk

Template Settings

Theme Colors

Cyan Red Green Oranges Teal

Layout

Wide Boxed Framed Rounded
Patterns for Layour: Boxed, Framed, Rounded
Top