środa, 18 październik 2017 00:00

Dzień Edukacji Narodowej

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Urzędzie Gminy Ryńsk miała miejsce uroczystość wręczenia Nagród Wójta Gminy dyrektorom za szczególne zaangażowanie w kierowaniu szkołami oraz nauczycielom za osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze.

Jesienią wcześniej zapada zmierzch, częściej pada deszcz, a rano długo utrzymuje się mgła. Te zjawiska powodują, że użytkownicy dróg, głownie piesi i rowerzyści, są mniej widoczni, a tym samym bardziej niż o innej porze roku narażeni są na potrącenia czy przejechanie przez pojazdy.

środa, 11 październik 2017 00:00

Informacja dla hodowców drobiu

Szkolenie nt: "Wysoce zjadliwa grypa ptaków - sytuacja epizootyczna, zasady bioasekuracji dla gospodarstw utrzymujących drób"

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Wąbrzeźnie zaprasza hodowców drobiu oraz utrzymujących drób w chowie przyzagrodowym na szkolenie z zakresu zagrożenia wystąpienia ptasiej grypy oraz zasad bioasekuracji w gospodarstwie.

Szkolenie odbędzie się dnia 17 października 2017 r. w sali nr 133, budynku Starostwa Powiatowego w Wąbrzeźnie ul. Wolności 44, 87-200 Wąbrzeźno o godz. 13:00.

Powiatowy Lekarz Weterynarii

(-) Wojciech Choroszkiewicz

Zgodnie z nowelizacją ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2016 r., poz. 1817), organ stanowiący jednostki samorządu terytorialnego uchwala, po konsultacjach z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ww. ustawy, roczny program współpracy z organizacjami pozarządowymi  i innymi podmiotami, prowadzącymi działalność pożytku publicznego. W związku z powyższym serdecznie zapraszamy przedstawicieli organizacji pozarządowych działających na rzecz mieszkańców gminy Ryńsk do przedkładania propozycji zadań i uwag do programu współpracy na rok 2018.

W lipcu 2017 roku zakończono roboty budowlane związane z realizacją zadania inwestycyjnego pn. „Przebudowa dróg gminnych nr 070319C i nr 070320C relacji Czystochleb - Małe Radowiska”. Przedsięwzięcie jest współfinansowane w ramach programu wieloletniego pod nazwą „Program rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019". Koszt zadania wyniósł 1.321.771,32 zł, a wysokość dofinansowania zgodnie z umową Nr 21G/2017 z dnia 19 maja 2017 roku wynosi 660.885,00 zł.