OGŁOSZENIE

Wójt Gminy Ryńsk ogłasza przetarg ustny nieograniczony na dzierżawę niżej wymienionej nieruchomości stanowiącej własność Gminy Ryńsk

OGŁOSZENIE

krusKasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje, że od dnia 1 marca 2017 r. kwoty świadczeń emerytalno-rentowych przysługujących do 28 lutego 2017 r. podlegają podwyższeniu – zgodnie z art. 5, 6, 7 i 8 ustawy z dnia 2 grudnia 2016 r. o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2017 r. poz. 2) – wskaźnikiem waloryzacyjnym (wynikającym z ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych) wynoszącym 100,44%, nie mniej niż o kwotę 10 zł.

Podczas XXXIII Sesji Rady Gminy, która odbyła się w dniu 15 lutego 2017 roku Pan Wójt Gminy Ryńsk, Przewodniczący Rady Gminy oraz Sołtys sołectwa Zieleń, uroczyście podziękowali Panu Zygfrydowi Jastrzembskiemu za pełnienie funkcji sołtysa sołectwa Pływaczewo przez okres 20 lat.

wtorek, 14 luty 2017 00:00

UROCZYSTA ZMIANA NAZWY GMINY

Od 1 stycznia 2017 roku Gmina Wąbrzeźno stała się Gminą Ryńsk. Z tej okazji w dniu 3 lutego 2017 roku w Zespole Szkół w Ryńsku odbyła się uroczystość, na którą przybyli znamienici goście, miedzy innymi Wicemarszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Pan Dariusz Kurzawa, Wicewojewoda Pan Józef Ramlau, Pani Ewa Mes, była Wojewoda w latach 2010-2015, kiedy to zrodził się pomysł zmiany nazwy gminy.

Pozostałe

Ośrodek wypoczynkowy w Przydworzu