Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Urzędzie Gminy Ryńsk miała miejsce uroczystość wręczenia Nagród Wójta Gminy
Szkolenie nt: "Wysoce zjadliwa grypa ptaków - sytuacja epizootyczna, zasady bioasekuracji dla gospodarstw utrzymujących
Zgodnie z nowelizacją ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2016 r., poz. 1817), organ
25 września odbyło się Narodowe Czytanie „Wesela „ Stanisława Wyspiańskiego w Gminnej Biblioteka Publiczna w
„Fabryka firm” to projekt partnerski realizowany przez Stowarzyszenie CTI e-Misja, który ma na celu podjęcie
Podczas Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce, które odbyły się w Białej Podlaskiej Dawid Gutowski, uczeń naszej gminy,
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z I Biegu Myśliwieckiego który odbył się w sobotę 30 września 2017 roku na terenie
Szanowni Państwo. Stowarzyszenie Towarzystwo Rozwoju Gminy Płużnica informuje, że do 30.09.2017 roku trwa III nabór do
  • Dzień Edukacji Narodowej
  • Bezpłatne badania kolonoskopowe
  • Informacja dla hodowców drobiu
  • Program Współpracy Gminy Ryńsk z organizacjami pozarządowymi na 2018 rok
  • „Przebudowa dróg gminnych nr 070319C i nr 070320C relacji Czystochleb - Małe Radowiska”
  • Narodowe Czytanie „ Wesela” Stanisława Wyspiańskiego w GBP w Pływaczewie
  • Dotacje na założenie działalności gospodarczej!
  • Dawid Gutowski, uczeń naszej gminy, został Mistrzem Polski w biegu na 600 m.
  • I Bieg Myśliwiecki - FOTORELACJA
  • Trwa III nabór do projektu „Szansa dla Aktywnych - Centrum Wspierania Przedsiębiorczości w Płużnicy”.

Informacje z wybranych działów:

• Inwestycje
  • OSP
  • Ochrona środowiska
październik 05, 2017
0
W lipcu 2017 roku zakończono roboty budowlane związane z realizacją zadania inwestycyjnego pn. „Przebudowa dróg gminnych nr 070319C i nr 070320C
lipiec 12, 2017
0
W dniu 08.07.2017 r. przeprowadzono w miejscowości Ryńsk Gminne Zawody Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Ryńsk, w których wzięło udział
listopad 28, 2016
0
Rezerwat przyrody „Wronie” znajduje się na obszarze gminy Ryńsk. L.p. Nazwa Pow. [ha] Gmina Powiat Opis lokalizacji Forma
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

W województwie kujawsko-pomorskim ruszył program Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Każdy mieszkaniec naszej gminy może umieszczać na mapie swoje spostrzeżenia dotyczące zaobserwowanych negatywnych zjawisk, które chcieliby przekazać policji. Może także sprawdzić czy w danej okolicy jest bezpiecznie i mieć na to wpływ. Odwiedź Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Czy w Twojej okolicy jest bezpiecznie? Chcesz wiedzieć? Możesz mieć na to wpływ. Reaguj na zagrożenia i podziel się swoimi spostrzeżeniami! Odwiedź Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa! Logowanie odbywa się poprzez stronę www.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl lub http://mapy.geoportal.gov.pl/iMaplite/KMZBPublic.html.

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa opiera się o informacje katalogowane w trzech płaszczyznach:
• informacje gromadzone w policyjnych systemach informatycznych,
• informacje pozyskiwane od społeczeństwa w trakcie:
o bezpośrednich kontaktów z obywatelami, z przedstawicielami samorządu terytorialnego, organizacji pozarządowych itp.;
o w trakcie realizowanych debat społecznych poświęconych bezpieczeństwu publicznemu,
• informacje pozyskiwane od obywateli (internautów) z wykorzystaniem platformy wymiany informacji.

Mapy zostały opracowane w oparciu o informacje własne Policji, czyli m.in. statystyki policyjne, a także na podstawie informacji przekazanych przez podmioty biorące udział w konsultacjach społecznych oraz w oparciu o wyniki badań opinii publicznej oraz informacje różnych instytucji. Informacje prezentowane na mapach uwzględniają zarówno wybrane kategorie przestępstw i wykroczeń jak i zagrożenia, które w subiektywnym odczuciu mieszkańców negatywnie wpływają na ich poczucie bezpieczeństwa.
Warto podkreślić, że teraz także Ty, możesz mieć możliwość aktualizacji informacji na mapie. Za pomocą interaktywnej strony można przekazywać informacje o zagrożeniach występujących w Twojej okolicy. Następnie Policja będzie te sygnały weryfikować.
Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji. Z jednego komputera można zgłosić jedno zagrożenie na dobę.
Należy pamiętać, że zgłoszenia w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępują potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy skontaktować się z najbliższą jednostką Policji lub korzystać z numerów alarmowych: 112, 997.

ULOTKA KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA

Czytany 515 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 13 listopad 2016 20:48