Zjawisko: Przymrozki Stopień zagrożenia: 1 Przebieg: Prognozowany jest spadek temperatury powietrza do około -2°C,
Zarząd Powiatu w Wąbrzeźnie w dniu 14 marca 2024 r. podjął uchwałę Nr 220/440/2024 r. zmieniającą uchwałę Nr
Dzięki e-Korespondencji można wysyłać i odbierać dokumenty, w tym zaświadczenia, elektronicznie za pomocą konta w
Zamrożenie cen energii zostało przedłużone do końca czerwca 2024 roku. Dla większości gospodarstw domowych limit
W pierwszym tygodniu marca br. udostępniono w e-Urzędzie Skarbowym (e-US) deklaracje przeznaczone dla osób prawnych.
W poniedziałek 11 marca 2024 r. sołtysowie z naszej gminy spotkali się z Wójtem Gminy Ryńsk Władysławem Łukasikiem oraz
Pracujący seniorzy, którzy czasowo zrezygnują z pobierania emerytury, będą zwolnieni z PIT do 85 528 zł. Dodatkowo ci,
  • Ostrzeżenie meteorologiczne: przymrozki
  • Uwaga! Zmiana godzin dyżurowania Apteki Centralnej w Wąbrzeźnie
  • Naczelnik Urzędu Skarbowego w Wąbrzeźnie zachęca do korzystania z e-Korespondencji w e-Urzędzie Skarbowym
  • Zwiększony limit na tańszy prąd w 2024 roku. Oświadczenie tylko do 31 marca!
  • e-US CIT
  • Spotkanie z okazji Dnia Sołtysa
  • Ulga dla pracujących seniorów
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

W województwie kujawsko-pomorskim ruszył program Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Każdy mieszkaniec naszej gminy może umieszczać na mapie swoje spostrzeżenia dotyczące zaobserwowanych negatywnych zjawisk, które chcieliby przekazać policji. Może także sprawdzić czy w danej okolicy jest bezpiecznie i mieć na to wpływ. Odwiedź Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Czy w Twojej okolicy jest bezpiecznie? Chcesz wiedzieć? Możesz mieć na to wpływ. Reaguj na zagrożenia i podziel się swoimi spostrzeżeniami! Odwiedź Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa! Logowanie odbywa się poprzez stronę www.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl lub http://mapy.geoportal.gov.pl/iMaplite/KMZBPublic.html.

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa opiera się o informacje katalogowane w trzech płaszczyznach:
• informacje gromadzone w policyjnych systemach informatycznych,
• informacje pozyskiwane od społeczeństwa w trakcie:
o bezpośrednich kontaktów z obywatelami, z przedstawicielami samorządu terytorialnego, organizacji pozarządowych itp.;
o w trakcie realizowanych debat społecznych poświęconych bezpieczeństwu publicznemu,
• informacje pozyskiwane od obywateli (internautów) z wykorzystaniem platformy wymiany informacji.

Mapy zostały opracowane w oparciu o informacje własne Policji, czyli m.in. statystyki policyjne, a także na podstawie informacji przekazanych przez podmioty biorące udział w konsultacjach społecznych oraz w oparciu o wyniki badań opinii publicznej oraz informacje różnych instytucji. Informacje prezentowane na mapach uwzględniają zarówno wybrane kategorie przestępstw i wykroczeń jak i zagrożenia, które w subiektywnym odczuciu mieszkańców negatywnie wpływają na ich poczucie bezpieczeństwa.
Warto podkreślić, że teraz także Ty, możesz mieć możliwość aktualizacji informacji na mapie. Za pomocą interaktywnej strony można przekazywać informacje o zagrożeniach występujących w Twojej okolicy. Następnie Policja będzie te sygnały weryfikować.
Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji. Z jednego komputera można zgłosić jedno zagrożenie na dobę.
Należy pamiętać, że zgłoszenia w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępują potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy skontaktować się z najbliższą jednostką Policji lub korzystać z numerów alarmowych: 112, 997.

ULOTKA KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA

Czytany 7493 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 13 listopad 2016 20:48