Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Ziemia Wąbrzeska wraz z Kujawsko-Pomorskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w
Urząd Skarbowy w Wąbrzeźnie informuje o dniach otwartych dotyczących rozliczenia podatku za 2023 r. Zaplanowano je
Energa-Operator informuje, że w niżej podanym terminie nastąpią przerwy w dostawie energii elektrycznej dla mieszkańców
Wójt Gminy Ryńsk ogłasza nabór kandydatów na członków Komisji konkursowej do opiniowania ofert złożonych w otwartym
Wójt Gminy Ryńsk ogłasza otwarty konkurs ofert dla organizacji pozarządowych i podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3
Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w okresie wakacji 2024 r. organizuje turnusy rehabilitacyjne dla dzieci
  • Bezpłatne wsparcie dla rolników w przygotowaniu wniosków o płatności bezpośrednie w 2024 r.
  • Weź udział w szkoleniu „Przetwórstwo mleka w gospodarstwie rolnym”
  • Dzień Otwarty w Urzędzie Skarbowym w Wąbrzeźnie
  • Planowane przerwy w dostawie prądu - Małe Radowiska
  • Ogłoszenie o naborze kandydatów na członków Komisji konkursowej do opiniowania ofert
  • Otwarty konkurs ofert dla organizacji pozarządowych na realizację zadań publicznych w 2024 r.
  • Turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników uprawnionych do świadczeń KRUS
Zmiany w zasadach prowadzenia zbiórek publicznych

18 lipca 2014 r. wejdzie w życie ustawa o zasadach prowadzenia zbiórek publicznych (Dz. U. z 2014 r. poz. 498).

Nowa regulacja wprowadza elektroniczną formę zgłaszania zbiórek oraz ich publikację na specjalnie utworzonym w tym celu portalu internetowym. Najistotniejsza jest jednak zmiana polegająca na scentralizowaniu procesu i obsłudze zgłoszeń wyłącznie w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji.

Najważniejsze z wprowadzanych zmian to:
1. Obsługa zgłoszeń zbiórek publicznych będzie prowadzona wyłącznie w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji.
2. Pozwolenia na zbiórki publiczne zastąpione zostaną zgłoszeniem zbiórki publicznej - decyzje wydawane przez różne organy administracji zostaną zastąpione zgłoszeniem. Dane ze zgłoszenia będą zamieszczane na portalu zbiorki.gov.pl.
3. Zgłoszenie, aktualizację danych, sprawozdanie będzie można wysłać elektronicznie, z wykorzystaniem gotowych formularzy, z użyciem profilu zaufanego ePUAP albo bezpiecznego podpisu elektronicznego oraz w formie tradycyjnej, papierowej.
4. Wszystkie informacje dotyczące zbiórek będą dostępne na portalu zbiorki.gov.pl.
5. Zbiórki drogą elektroniczną (np. przelewy na rachunek bankowy, wpłaty online, wysyłanie sms’ów) nie będą objęte regulacjami ustawy o zbiórkach publicznych – będą więc mogły być prowadzone bez dodatkowych zgłoszeń lub pozwoleń. Przy zbieraniu w internecie przepływ pieniędzy jest rejestrowany i wiadomo, kto komu ile wpłacił.
6. Obniżone zostaną koszty związane z organizacją zbiórek publicznych - zniesiona zostanie opłata skarbowa dla organizatorów zbiórek oraz obowiązek publikacji sprawozdań w prasie.

Dodatkowe informacje o nowej ustawie można znaleźć na stronie internetowej Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji www.mac.gov.pl.