Już od wielu lat przełom zimy, wiosny oraz przedwiośnie to okresy, w których wyraźnie wzrasta liczba
KUJAWSKO-POMORSKIEMISTRZOSTWA OFF-ROAD to inicjatywa organizatora Poland Trophy, Przeprawowych Mistrzostw
Powiatowy Lekarz Weterynarii w Wąbrzeźnie informuje, iż źródłem zakażenia drobiu wirusem HPAI w przypadku kilku
W ramach ogłoszonego przez Wójta Gminy Ryńsk otwartego konkursu ofert dla organizacji pozarządowych i
Podczas XXXIII Sesji Rady Gminy, która odbyła się w dniu 15 lutego 2017 roku Pan Wójt Gminy Ryńsk,
Od 1 stycznia 2017 roku Gmina Wąbrzeźno stała się Gminą Ryńsk. Z tej okazji w dniu 3 lutego 2017 roku w Zespole
Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Wąbrzeźnie organizuje uzupełniające i podstawowe szkolenia w zakresie
Gmina Ryńsk ogłasza nabór uzupełniający wniosków dotyczących montażu kolektorów słonecznych na
Z uwagi na występowanie na terenie Polski kolejnych ognisk wysoce zjadliwej grypy ptaków oraz afrykańskiego
Zbliża się okres składania przez producentów rolnych wniosków o zwrot podatku akcyzowego zawartego w
  • Stop pożarom traw
  • Kujawsko-Pomorskie mistrzostwa OFF-ROAD
  • Informacja dla hodowców drobiu o zagrożeniu zakażenia wirusem wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI)
  • Wyniki otwartego konkursu ofert dla organizacji pozarządowych w 2017 r.  „Organizacja wydarzeń kulturalnych przyczyniających się do kultywowania tradycji oraz integracji społeczności lokalnych Gminy Ryńsk”
  • Podziękowania Panu Zygfrydowi Jastrzembskiemu za pełnienie funkcji sołtysa sołectwa Pływaczewo
  • UROCZYSTA ZMIANA NAZWY GMINY
  • Szkolenia w zakresie  „ Stosowania środków ochrony roślin sprzętem naziemnym” (Kurs chemizacyjny).
  • Informacja o naborze uzupełniającym na budowę kolektorów słonecznych na terenie Gminy Ryńsk
  • KURENDA
  • Zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego

Informacje z wybranych działów:

• Inwestycje
  • OSP
  • Ochrona środowiska
grudzień 26, 2016
0
Gmina sukcesywnie realizuje zgłaszane przez mieszkańców postulaty w zakresie przebudowy dróg. W tym roku dzięki pozyskaniu
grudzień 26, 2016
0
Zjazd delegatów OSP, odbywający się raz na pięć lat, w tym roku zebrał się w świetlicy w Pływaczewie w Gminie Wąbrzeźno. Podczas zjazdu
listopad 28, 2016
0
Rezerwat przyrody „Wronie” znajduje się na obszarze gminy Ryńsk. L.p. Nazwa Pow. [ha] Gmina Powiat Opis lokalizacji Forma
Budowa kolektorów słonecznych na terenie Gminy Ryńsk

W związku z ogłoszonym przez Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego naborem wniosków informujemy, iż Gmina Ryńsk zamierza ubiegać się o dofinansowanie budowy kolektorów słonecznych służących do uzyskania ciepłej wody użytkowej podgrzewanej energią słoneczną w domach mieszkalnych, których właściciele/współwłaściciele są zameldowani na pobyt stały w Gminie Ryńsk.

Poziom dofinansowania inwestycji został określony do 50% kosztów kwalifikowanych Projektu. Urządzenia zakupione i zainstalowane w domach mieszkalnych w ramach Projektu przechodzą na własność właściciela nieruchomości po 5 latach użytkowania. Podatek VAT w Projekcie jest kosztem kwalifikowanym.
Kolektory słoneczne montowane w ramach Projektu nie mogą być wykorzystywane na potrzeby prowadzenia działalności gospodarczej (w tym również działalności rolniczej lub agroturystycznej) i mogą być montowane wyłącznie na budynkach mieszkalnych. Osoby zainteresowane udziałem w Projekcie proszone są o zapoznanie się z warunkami uczestnictwa w Projekcie i składania wniosków o przystąpienie do Projektu wraz z oświadczeniem, ankietą i dowodem wpłaty w terminie od 24.01.2017 r. do 31.01.2017 r.
W/w dokumenty dostępne są na stronie internetowej www.gminarynsk.pl oraz w siedzibie Urzędu Gminy, ul. Mickiewicza 21 w Wąbrzeźnie, pok. 104 od 23.01.2017 r.
Każdy zgłaszający udział w projekcie zobowiązany jest dokonać wpłaty kwoty 1.000,00 zł* tytułem: „Zaliczka na kolektory słoneczne” na konto nr:
16 9486 0005 0030 0908 2006 0079. Kopię dowodu wpłaty załączyć należy do wniosku.

Kurenda - nabór kolektory słoneczne

Ankieta OZE