Serdecznie zapraszamy na premierę musicalu Andrew Lloyda Webbera “Józef i cudowny płaszcz snów w technikolorze”
Każdego roku z powodu zatrucia tlenkiem węgla, potocznie zwanego czadem, umiera ponad sto osób a blisko dwa tysiące
Otwarty konkurs ofert na prowadzenie w 2018 r. na terenie Gminy Ryńsk Środowiskowego Domu Samopomocy  typu
Powiatowy Lekarz Weterynarii informuje hodowców bydła, o możliwości przystąpienia do dobrowolnego programu zwalczania
Od 1997 roku w Polsce obowiązuje ustawa o ochronie zwierząt, która reguluje m.in. zasady postępowania ze zwierzętami
Stowarzyszenie Towarzystwo Rozwoju Gminy Płużnica przedłuża IV nabór uczestników do projektu „Szansa dla Aktywnych -
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Urzędzie Gminy Ryńsk miała miejsce uroczystość wręczenia Nagród Wójta Gminy
  • Premiera musicalu Andrew Lloyda Webbera “Józef i cudowny płaszcz snów w technikolorze”
  • NIE dla czadu
  • Otwarty konkurs ofert
  • Powiatowy Lekarz Weterynarii informuje
  • Zawody Powiatowe OLD BOYS 2017
  • Zwierzęta domowe - prawa i obowiązki
  • Szansa dla Aktywnych - Centrum Wspierania Przedsiębiorczości w Płużnicy
  • Modernizacja drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Jaworzu
  • Dzień Edukacji Narodowej
  • Bezpłatne badania kolonoskopowe

Wiadomości z wybranych działów

• Inwestycje
  • OSP
  • Ochrona środowiska
Wykonano modernizację drogi dojazdowej nr 070246C do gruntów rolnych w Jaworzu na odcinku 1.277 m w technologii nawierzchni bitumicznej realizowanej dwuwarstwowo. Zadanie uzyskało dofinansowanie do długości 0,500 km w kwocie 86.500,00 zł ze środków budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego pochodzących z tytułu wyłączenia gruntów z produkcji rolnej.
Zebraliśmy się o godz. 9: 00 rano w sobotę 2 września 2017 roku, aby strażacy, którzy maja więcej niż 40 lat mogli zmierzyć się w sportowej rywalizacji. Przypomnijmy, iż OSP przygotowują pięcioosobowe drużyny, według regulaminu ustalonego przez organizatorów, którymi w tym roku byli wąbrzescy strażacy. Na szczęście wybrano najlepsze miejsce, jakie daje
W dniu 1 czerwca 2015 roku Rada Gminy Wąbrzeźno podjęła Uchwałę Nr X/64/2015 w sprawie Zasad i trybu postępowania w sprawie udzielania oraz rozliczania dotacji na dofinansowanie budowy przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie Gminy Wąbrzeźno. - Powyższa uchwała przewiduje udzielanie dotacji ze środków budżetu gminy do budowy
Budowa kolektorów słonecznych na terenie Gminy Ryńsk

W związku z ogłoszonym przez Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego naborem wniosków informujemy, iż Gmina Ryńsk zamierza ubiegać się o dofinansowanie budowy kolektorów słonecznych służących do uzyskania ciepłej wody użytkowej podgrzewanej energią słoneczną w domach mieszkalnych, których właściciele/współwłaściciele są zameldowani na pobyt stały w Gminie Ryńsk.

Poziom dofinansowania inwestycji został określony do 50% kosztów kwalifikowanych Projektu. Urządzenia zakupione i zainstalowane w domach mieszkalnych w ramach Projektu przechodzą na własność właściciela nieruchomości po 5 latach użytkowania. Podatek VAT w Projekcie jest kosztem kwalifikowanym.
Kolektory słoneczne montowane w ramach Projektu nie mogą być wykorzystywane na potrzeby prowadzenia działalności gospodarczej (w tym również działalności rolniczej lub agroturystycznej) i mogą być montowane wyłącznie na budynkach mieszkalnych. Osoby zainteresowane udziałem w Projekcie proszone są o zapoznanie się z warunkami uczestnictwa w Projekcie i składania wniosków o przystąpienie do Projektu wraz z oświadczeniem, ankietą i dowodem wpłaty w terminie od 24.01.2017 r. do 31.01.2017 r.
W/w dokumenty dostępne są na stronie internetowej www.gminarynsk.pl oraz w siedzibie Urzędu Gminy, ul. Mickiewicza 21 w Wąbrzeźnie, pok. 104 od 23.01.2017 r.
Każdy zgłaszający udział w projekcie zobowiązany jest dokonać wpłaty kwoty 1.000,00 zł* tytułem: „Zaliczka na kolektory słoneczne” na konto nr:
16 9486 0005 0030 0908 2006 0079. Kopię dowodu wpłaty załączyć należy do wniosku.

Kurenda - nabór kolektory słoneczne

Ankieta OZE