Od 1 kwietnia 2016 r. ruszył program Rodzina 500+. Wnioski w sprawie ustalenia prawa do świadczenia wychowawczego na
W dniu 24 lipca 2017 r. w Urzędzie Gminy Ryńsk odbyła się uroczystość Jubileuszowa 50-lecia Pożycia Małżeńskiego
W związku ze zmianą ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, której przepisy od 1
afrykański pomór świń (ASF) stwierdzono: w Rosji, Białorusi, Ukrainie, Litwie, Łotwie, Estonii, Polsce; choroba
INFORMACJA WÓJTA GMINY RYŃSK z dnia 25 lipca 2017 roku o ćwiczeniu systemu alarmowania W ramach treningów i
Dzień 26 maja 2017 roku zapisze się złotymi głoskami w historii szkoły w Ryńsku. Tego dnia odbył się finał wojewódzki
Informujemy że na terenie Gminy Ryńsk w najbliższych miesiącach odbędzie się inwentaryzacja wyrobów zawierających
Od 17 czerwca 2017 roku obowiązują nowe przepisy dotyczące wycinki drzew, zgodnie z którymi nadal nie jest wymagana
W dniu 12 czerwca 2017 roku odbyła się XXXVI Sesja Rady Gminy Ryńsk, której najważniejszym tematem było zatwierdzenie
  • Wnioski w sprawie ustalenia prawa do świadczenia wychowawczego na kolejny okres świadczeniowy 2017/2018
  • Złote Gody Państwa Agnieszki i Czesława Pawikowskich
  • ZUS apeluje-jesteś potencjalnym emerytem? Otrzymałeś pismo z ZUS-u o ponowne przeliczenie kapitału? Nie czekaj-złóż wniosek.
  • Główny Lekarz Weterynarii informuje
  • Ćwiczenia systemu alarmowania (73 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego)
  • Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze Ryńsk 2017
  • Złoto dla Ryńska
  • Realizacja programu usuwania azbestu i wyrobów zawierających azbest
  • Zmiany w wycince drzew
  • Absolutorium dla Wójta Gminy

Informacje z wybranych działów:

• Inwestycje
  • OSP
  • Ochrona środowiska
lipiec 07, 2017
0
Dobiegają końca prace związane z realizacją zadania pn. „Przebudowa dróg gminnych nr 070319C i nr 070320C relacji Czystochleb – Małe Radowiska”
lipiec 12, 2017
0
W dniu 08.07.2017 r. przeprowadzono w miejscowości Ryńsk Gminne Zawody Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Ryńsk, w których wzięło udział
listopad 28, 2016
0
Rezerwat przyrody „Wronie” znajduje się na obszarze gminy Ryńsk. L.p. Nazwa Pow. [ha] Gmina Powiat Opis lokalizacji Forma
Konkurs fotograficzny  „LGD z zabytkiem w tle”

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Ziemia Wąbrzeska występuje z kolejną inicjatywą na rzecz aktywizacji lokalnej społeczności. Po przeprowadzonych na przełomie marca i kwietnia warsztatach zdobienia jajka wielkanocnego metodą decoupage przyszedł czas na ogłoszenie kolejnego konkursu fotograficznego, wpisującego się w cykl działań „LGD w obiektywie”.

Tym razem Stowarzyszenie zaprasza mieszkańców obszaru objętego Lokalną Strategią Rozwoju, tj. z Miasta Wąbrzeźna oraz gmin: Dębowa Łąka, Książki i Ryńsk, do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym „LGD z zabytkiem w tle”.

• Poza nadrzędnymi celami, jakimi są aktywizacja mieszkańców oraz propagowanie i animacja realizacji Lokalnej Strategii Rozwoju obszaru Ziemi Wąbrzeskiej na lata 2016-2022, poprzez konkurs pragniemy zwrócić tym razem uwagę na piękno i unikatowość lokalnych zabytków, a pośrednio wpłynąć na rozwój turystyki. Najlepsze zgłoszone na konkurs fotografie zamierzamy wykorzystać w naszych publikacjach - wyjaśnia Maciej Rataj, Dyrektor Biura LGD Ziemia Wąbrzeska.
  • Prace fotograficzne powinny prezentować zabytki obszaru objętego działaniem LGD, stanowiące świadectwo minionych epok, których zachowanie leży w interesie społecznym ze względu na posiadaną wartość historyczną, artystyczną lub naukową. Technika wykonania prac jest dowolna, przy czym do konkursu uczestnicy mogą zgłaszać zdjęcia wcześniej niewykorzystywane i nierozpowszechniane przez inne podmioty oraz zdjęcia, które nie były wcześniej nagrodzone lub wyróżnione - dodaje Michalina Dobber, Animator projektów społecznych Biura LGD.

Konkurs trwa od 8 maja do 30 czerwca 2017 roku. Prace należy przesłać pocztą lub złożyć osobiście w Biurze LGD, ul. Mickiewicza 12/1 w Wąbrzeźnie, w kopercie opatrzonej dopiskiem „LGD z zabytkiem w tle”.

W ramach konkursu przewidziano wyróżnienie 3 najlepszych fotografii. Na autorów zwycięskich prac czekają nagrody rzeczowe o łącznej wartości 1 500,00 zł. Regulamin konkursu dostępny jest na stronie: lgdwabrzezno.pl. O szczegółach konkursu można również dowiedzieć się w Biurze Stowarzyszenia, które mieści się przy ul. Mickiewicza 12/1 w Wąbrzeźnie.

Czytany 199 razy Ostatnio zmieniany piątek, 28 kwiecień 2017 07:18