W miniony Weekend na terenie Ośrodka Wypoczynkowego w Przydworzu odbył się zlot Volkswagenów. Na polu namiotowym
Zapraszamy na badanie wzroku i pomiar ciśnienia śródgałkowego (profilaktyka jaskry) W dniu: 08.06.2017 w
Towarzystwo Rozwoju Gminy Płużnica rozpoczyna realizację projektu partnerskiego „Szansa dla Aktywnych - Centrum
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji opracowało poradnik pt. „Biało-Czerwona”. Publikacja
Wojewoda Kujawsko-Pomorski serdecznie zaprasza do udziału w kolejnej edycji konkursu fotograficznego pn. „Cztery
Szanowni Rolnicy, w związku z wystąpieniem przymrozków w województwie kujawsko-pomorskim proszę o
Obowiązkowe ochronne szczepienie psów przeciwko wściekliźnie. Szczepieniu podlegają wszystkie psy powyżej 3
Szanowni Państwo, OWES TŁOK zaprasza do udziału w naborze pomysłów na utworzenie miejsc pracy w nowych i
  • Zlot klasycznych Volkswagenów w Przydworzu
  • Badanie wzroku oraz pomiar ciśnienia śródgałkowego
  • Gminne Obchody Dnia Strażaka połączone z Jubileuszem 90-lecia powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Pływaczewie.
  • Dotacje na założenie firmy
  • Konkurs fotograficzny  „LGD z zabytkiem w tle”
  • Biało-Czerwona
  • Konkursu fotograficzny pn. „Cztery pory roku w województwie kujawsko-pomorskim”
  • Szkody w uprawach polowych i sadach w związku z wystąpieniem przymrozków
  • Kolejne terminy szczepienie psów przeciwko wściekliźnie
  • Dotacje na miejsca pracy w przedsiębiorstwach społecznych - nabór

Informacje z wybranych działów:

• Inwestycje
  • OSP
  • Ochrona środowiska
grudzień 26, 2016
0
Gmina sukcesywnie realizuje zgłaszane przez mieszkańców postulaty w zakresie przebudowy dróg. W tym roku dzięki pozyskaniu
maj 18, 2017
0
Dnia 06.05.2017 Roku miały miejsce Gminne Obchody Dnia Strażaka połączone z Jubileuszem 90-lecia powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Pływaczewie.
listopad 28, 2016
0
Rezerwat przyrody „Wronie” znajduje się na obszarze gminy Ryńsk. L.p. Nazwa Pow. [ha] Gmina Powiat Opis lokalizacji Forma
Konkurs fotograficzny  „LGD z zabytkiem w tle”

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Ziemia Wąbrzeska występuje z kolejną inicjatywą na rzecz aktywizacji lokalnej społeczności. Po przeprowadzonych na przełomie marca i kwietnia warsztatach zdobienia jajka wielkanocnego metodą decoupage przyszedł czas na ogłoszenie kolejnego konkursu fotograficznego, wpisującego się w cykl działań „LGD w obiektywie”.

Tym razem Stowarzyszenie zaprasza mieszkańców obszaru objętego Lokalną Strategią Rozwoju, tj. z Miasta Wąbrzeźna oraz gmin: Dębowa Łąka, Książki i Ryńsk, do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym „LGD z zabytkiem w tle”.

• Poza nadrzędnymi celami, jakimi są aktywizacja mieszkańców oraz propagowanie i animacja realizacji Lokalnej Strategii Rozwoju obszaru Ziemi Wąbrzeskiej na lata 2016-2022, poprzez konkurs pragniemy zwrócić tym razem uwagę na piękno i unikatowość lokalnych zabytków, a pośrednio wpłynąć na rozwój turystyki. Najlepsze zgłoszone na konkurs fotografie zamierzamy wykorzystać w naszych publikacjach - wyjaśnia Maciej Rataj, Dyrektor Biura LGD Ziemia Wąbrzeska.
  • Prace fotograficzne powinny prezentować zabytki obszaru objętego działaniem LGD, stanowiące świadectwo minionych epok, których zachowanie leży w interesie społecznym ze względu na posiadaną wartość historyczną, artystyczną lub naukową. Technika wykonania prac jest dowolna, przy czym do konkursu uczestnicy mogą zgłaszać zdjęcia wcześniej niewykorzystywane i nierozpowszechniane przez inne podmioty oraz zdjęcia, które nie były wcześniej nagrodzone lub wyróżnione - dodaje Michalina Dobber, Animator projektów społecznych Biura LGD.

Konkurs trwa od 8 maja do 30 czerwca 2017 roku. Prace należy przesłać pocztą lub złożyć osobiście w Biurze LGD, ul. Mickiewicza 12/1 w Wąbrzeźnie, w kopercie opatrzonej dopiskiem „LGD z zabytkiem w tle”.

W ramach konkursu przewidziano wyróżnienie 3 najlepszych fotografii. Na autorów zwycięskich prac czekają nagrody rzeczowe o łącznej wartości 1 500,00 zł. Regulamin konkursu dostępny jest na stronie: lgdwabrzezno.pl. O szczegółach konkursu można również dowiedzieć się w Biurze Stowarzyszenia, które mieści się przy ul. Mickiewicza 12/1 w Wąbrzeźnie.

Czytany 97 razy Ostatnio zmieniany piątek, 28 kwiecień 2017 07:18