W produkcie smoczki kauczukowe, numer katalogowy 23/103, numer serii CODE 0170614 (kod EAN 5903407231037) wyprodukowane
Otwarty konkurs ofert na prowadzenie w 2018 r. na terenie Gminy Ryńsk Środowiskowego Domu Samopomocy  typu
Powiatowy Lekarz Weterynarii informuje hodowców bydła, o możliwości przystąpienia do dobrowolnego programu zwalczania
Od 1997 roku w Polsce obowiązuje ustawa o ochronie zwierząt, która reguluje m.in. zasady postępowania ze zwierzętami
Stowarzyszenie Towarzystwo Rozwoju Gminy Płużnica informuje, że od 02.11.2017 do 20.11.2017 roku będzie trwał IV nabór
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Urzędzie Gminy Ryńsk miała miejsce uroczystość wręczenia Nagród Wójta Gminy
Szkolenie nt: "Wysoce zjadliwa grypa ptaków - sytuacja epizootyczna, zasady bioasekuracji dla gospodarstw utrzymujących
  • GIS – ostrzeżenie publiczne
  • Otwarty konkurs ofert
  • Powiatowy Lekarz Weterynarii informuje
  • Zawody Powiatowe OLD BOYS 2017
  • Zwierzęta domowe - prawa i obowiązki
  • Szansa dla Aktywnych - Centrum Wspierania Przedsiębiorczości w Płużnicy
  • Modernizacja drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Jaworzu
  • Dzień Edukacji Narodowej
  • Bezpłatne badania kolonoskopowe
  • Informacja dla hodowców drobiu

Wiadomości z wybranych działów

• Inwestycje
  • OSP
  • Ochrona środowiska
Wykonano modernizację drogi dojazdowej nr 070246C do gruntów rolnych w Jaworzu na odcinku 1.277 m w technologii nawierzchni bitumicznej realizowanej dwuwarstwowo. Zadanie uzyskało dofinansowanie do długości 0,500 km w kwocie 86.500,00 zł ze środków budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego pochodzących z tytułu wyłączenia gruntów z produkcji rolnej.
Zebraliśmy się o godz. 9: 00 rano w sobotę 2 września 2017 roku, aby strażacy, którzy maja więcej niż 40 lat mogli zmierzyć się w sportowej rywalizacji. Przypomnijmy, iż OSP przygotowują pięcioosobowe drużyny, według regulaminu ustalonego przez organizatorów, którymi w tym roku byli wąbrzescy strażacy. Na szczęście wybrano najlepsze miejsce, jakie daje
W dniu 1 czerwca 2015 roku Rada Gminy Wąbrzeźno podjęła Uchwałę Nr X/64/2015 w sprawie Zasad i trybu postępowania w sprawie udzielania oraz rozliczania dotacji na dofinansowanie budowy przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie Gminy Wąbrzeźno. - Powyższa uchwała przewiduje udzielanie dotacji ze środków budżetu gminy do budowy
Konkurs fotograficzny  „LGD z zabytkiem w tle”

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Ziemia Wąbrzeska występuje z kolejną inicjatywą na rzecz aktywizacji lokalnej społeczności. Po przeprowadzonych na przełomie marca i kwietnia warsztatach zdobienia jajka wielkanocnego metodą decoupage przyszedł czas na ogłoszenie kolejnego konkursu fotograficznego, wpisującego się w cykl działań „LGD w obiektywie”.

Tym razem Stowarzyszenie zaprasza mieszkańców obszaru objętego Lokalną Strategią Rozwoju, tj. z Miasta Wąbrzeźna oraz gmin: Dębowa Łąka, Książki i Ryńsk, do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym „LGD z zabytkiem w tle”.

• Poza nadrzędnymi celami, jakimi są aktywizacja mieszkańców oraz propagowanie i animacja realizacji Lokalnej Strategii Rozwoju obszaru Ziemi Wąbrzeskiej na lata 2016-2022, poprzez konkurs pragniemy zwrócić tym razem uwagę na piękno i unikatowość lokalnych zabytków, a pośrednio wpłynąć na rozwój turystyki. Najlepsze zgłoszone na konkurs fotografie zamierzamy wykorzystać w naszych publikacjach - wyjaśnia Maciej Rataj, Dyrektor Biura LGD Ziemia Wąbrzeska.
  • Prace fotograficzne powinny prezentować zabytki obszaru objętego działaniem LGD, stanowiące świadectwo minionych epok, których zachowanie leży w interesie społecznym ze względu na posiadaną wartość historyczną, artystyczną lub naukową. Technika wykonania prac jest dowolna, przy czym do konkursu uczestnicy mogą zgłaszać zdjęcia wcześniej niewykorzystywane i nierozpowszechniane przez inne podmioty oraz zdjęcia, które nie były wcześniej nagrodzone lub wyróżnione - dodaje Michalina Dobber, Animator projektów społecznych Biura LGD.

Konkurs trwa od 8 maja do 30 czerwca 2017 roku. Prace należy przesłać pocztą lub złożyć osobiście w Biurze LGD, ul. Mickiewicza 12/1 w Wąbrzeźnie, w kopercie opatrzonej dopiskiem „LGD z zabytkiem w tle”.

W ramach konkursu przewidziano wyróżnienie 3 najlepszych fotografii. Na autorów zwycięskich prac czekają nagrody rzeczowe o łącznej wartości 1 500,00 zł. Regulamin konkursu dostępny jest na stronie: lgdwabrzezno.pl. O szczegółach konkursu można również dowiedzieć się w Biurze Stowarzyszenia, które mieści się przy ul. Mickiewicza 12/1 w Wąbrzeźnie.

Czytany 338 razy Ostatnio zmieniany piątek, 28 kwiecień 2017 07:18