Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Urzędzie Gminy Ryńsk miała miejsce uroczystość wręczenia Nagród Wójta Gminy
Szkolenie nt: "Wysoce zjadliwa grypa ptaków - sytuacja epizootyczna, zasady bioasekuracji dla gospodarstw utrzymujących
Zgodnie z nowelizacją ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2016 r., poz. 1817), organ
25 września odbyło się Narodowe Czytanie „Wesela „ Stanisława Wyspiańskiego w Gminnej Biblioteka Publiczna w
„Fabryka firm” to projekt partnerski realizowany przez Stowarzyszenie CTI e-Misja, który ma na celu podjęcie
Podczas Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce, które odbyły się w Białej Podlaskiej Dawid Gutowski, uczeń naszej gminy,
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z I Biegu Myśliwieckiego który odbył się w sobotę 30 września 2017 roku na terenie
Szanowni Państwo. Stowarzyszenie Towarzystwo Rozwoju Gminy Płużnica informuje, że do 30.09.2017 roku trwa III nabór do
  • Dzień Edukacji Narodowej
  • Bezpłatne badania kolonoskopowe
  • Informacja dla hodowców drobiu
  • Program Współpracy Gminy Ryńsk z organizacjami pozarządowymi na 2018 rok
  • „Przebudowa dróg gminnych nr 070319C i nr 070320C relacji Czystochleb - Małe Radowiska”
  • Narodowe Czytanie „ Wesela” Stanisława Wyspiańskiego w GBP w Pływaczewie
  • Dotacje na założenie działalności gospodarczej!
  • Dawid Gutowski, uczeń naszej gminy, został Mistrzem Polski w biegu na 600 m.
  • I Bieg Myśliwiecki - FOTORELACJA
  • Trwa III nabór do projektu „Szansa dla Aktywnych - Centrum Wspierania Przedsiębiorczości w Płużnicy”.

Informacje z wybranych działów:

• Inwestycje
  • OSP
  • Ochrona środowiska
październik 05, 2017
0
W lipcu 2017 roku zakończono roboty budowlane związane z realizacją zadania inwestycyjnego pn. „Przebudowa dróg gminnych nr 070319C i nr 070320C
lipiec 12, 2017
0
W dniu 08.07.2017 r. przeprowadzono w miejscowości Ryńsk Gminne Zawody Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Ryńsk, w których wzięło udział
listopad 28, 2016
0
Rezerwat przyrody „Wronie” znajduje się na obszarze gminy Ryńsk. L.p. Nazwa Pow. [ha] Gmina Powiat Opis lokalizacji Forma
VII edycja Letniej Ligi za nami

9 lipca 2017 roku wystartowaliśmy z VII już edycją Letniej Ligi Piłki Nożnej Gminy Ryńsk.
W tym roku wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczestników zmniejszyliśmy wymaganą liczbę zawodników w drużynie. Dzięki temu w zawodach udział wzięło aż 7 drużyn reprezentujących sołectwa Gminy Ryńsk. To dotychczasowy rekord. Mecze zostały rozegrane na boisku w Myśliwcu.
Do regularnie już grających drużyn z Ryńska, Wałycza, Myśliwca i Orzechowa po przerwie wróciły ekipy z Łabędzia i Przydworza, a rolę debiutanta pełniła drużyna z Orzechówka.

Mecze rozgrywane były w dwa, słoneczne, lipcowe weekendy. Pierwsze kolejki spotkań pokazały, że w tym roku najmocniejsze składy posiadają drużyny z Ryńska, Myśliwca i Łabędzia. O ile Ryńsk i Łabędź skromnie zdobywały punkty wygrywając swoje mecze po 1: 0, to gospodarze od samego początku zaczęli z przytupem, pokazując swoją moc.
Wałycz minimalnie przegrywając dwa pierwsze spotkania wyraźnie stracił z tonu, ale zdołał się pozbierać i wywalczyć później 1 pkt z Przydworzem. Dość trudno wiodło się również ekipie z Orzechówka.
Choć pierwszy mecz w lidze wygrali, to później było już o wiele trudniej. Co ciekawe Przydwórz notował remis za remisem, grając z uporem i solidnością w obronie, jednak dość nieskutecznie w ataku. Orzechowo z kolei nie przypominało silnej ekipy z poprzednich lat, pretendującej regularnie do tytułu i mogącej sobie przypisać zwycięstwo nad Ryńskiem w 2014 roku.
Warto dodać, że do momentu meczu Ryńska z Łabędziem, obrońcy tytułu w historii ligi przegrali tylko raz, właśnie ze wspominanym Orzechowem. Na półmetku rozgrywek wyklarowała się, więc trójka, walcząca o tytuł Mistrza Gminy Ryńsk.
Były to wspomniane Łabędź i Myśliwiec oraz przez porażkę z Łabędziem, z mniejszymi już szansami Ryńsk. Drugi weekend rozgrywek szybko przyniósł dość oczekiwane zakończenie. W decydującym meczu Myśliwiec pokonał 4: 0 Łabędź i tym samym zapewnił sobie pierwszy w historii tytuł Mistrza Gminy Ryńsk. Co ciekawe wygrywając ligę zawodnicy z Myśliwca nie przegrali żadnego spotkania i nie stracili ani jednej bramki. Poza tym, jako pierwsi przerwali sześcioletnią dominację w lidze drużyny z Ryńska. Zgarnęli również tytuł króla strzelców, który trafił do Patryka Budziwojskiego za zdobycie 7 bramek.
Warto wspomnieć, że w tej edycji padła 300 bramka w lidze, którą zdobył Łukasz Zalewski z Łabędzia w meczu Orzechowo – Łabędź.

Ryńsk powiększył swój rekord zwycięstw w lidze do 22 meczy, zaś tegoroczny kapitan drużyny z Ryńska, Karol Mądzielewski został samotnym liderem klasyfikacji uczestników. Łącznie przez VII edycji zagrał w lidze aż 25 razy. Niewiele zmian przyniosła tabela strzelców.

W tym roku zabrakło jej lidera Adriana Domachowskiego (39 goli) i wicelidera Bartosza Nelkowskiego (26 goli), a z pierwszej piątki czołowych strzelców w pełnym wymiarze zagrał tylko Łukasz Poza tym Izydroski strzelając 3 bramki.

Mamy nadzieje, że ze wszystkimi spotkamy się już za rok. Warto dodać, że drużyna z Myśliwca ufundowała puchar dla najsympatyczniejszej drużyny tegorocznej edycji, którą został Wałycz. Dziękujemy za ogromne emocje, grę fair play i dobrą zabawę, bo o to tak naprawdę chodzi w sporcie i naszej lidze.

Czytany 99 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 11 wrzesień 2017 06:54