Serdecznie zapraszamy na premierę musicalu Andrew Lloyda Webbera “Józef i cudowny płaszcz snów w technikolorze”
Każdego roku z powodu zatrucia tlenkiem węgla, potocznie zwanego czadem, umiera ponad sto osób a blisko dwa tysiące
Otwarty konkurs ofert na prowadzenie w 2018 r. na terenie Gminy Ryńsk Środowiskowego Domu Samopomocy  typu
Powiatowy Lekarz Weterynarii informuje hodowców bydła, o możliwości przystąpienia do dobrowolnego programu zwalczania
Od 1997 roku w Polsce obowiązuje ustawa o ochronie zwierząt, która reguluje m.in. zasady postępowania ze zwierzętami
Stowarzyszenie Towarzystwo Rozwoju Gminy Płużnica przedłuża IV nabór uczestników do projektu „Szansa dla Aktywnych -
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Urzędzie Gminy Ryńsk miała miejsce uroczystość wręczenia Nagród Wójta Gminy
  • Premiera tuż tuż
  • NIE dla czadu
  • Otwarty konkurs ofert
  • Powiatowy Lekarz Weterynarii informuje
  • Zawody Powiatowe OLD BOYS 2017
  • Zwierzęta domowe - prawa i obowiązki
  • Szansa dla Aktywnych - Centrum Wspierania Przedsiębiorczości w Płużnicy
  • Modernizacja drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Jaworzu
  • Dzień Edukacji Narodowej
  • Bezpłatne badania kolonoskopowe

Wiadomości z wybranych działów

• Inwestycje
  • OSP
  • Ochrona środowiska
Wykonano modernizację drogi dojazdowej nr 070246C do gruntów rolnych w Jaworzu na odcinku 1.277 m w technologii nawierzchni bitumicznej realizowanej dwuwarstwowo. Zadanie uzyskało dofinansowanie do długości 0,500 km w kwocie 86.500,00 zł ze środków budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego pochodzących z tytułu wyłączenia gruntów z produkcji rolnej.
Zebraliśmy się o godz. 9: 00 rano w sobotę 2 września 2017 roku, aby strażacy, którzy maja więcej niż 40 lat mogli zmierzyć się w sportowej rywalizacji. Przypomnijmy, iż OSP przygotowują pięcioosobowe drużyny, według regulaminu ustalonego przez organizatorów, którymi w tym roku byli wąbrzescy strażacy. Na szczęście wybrano najlepsze miejsce, jakie daje
W dniu 1 czerwca 2015 roku Rada Gminy Wąbrzeźno podjęła Uchwałę Nr X/64/2015 w sprawie Zasad i trybu postępowania w sprawie udzielania oraz rozliczania dotacji na dofinansowanie budowy przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie Gminy Wąbrzeźno. - Powyższa uchwała przewiduje udzielanie dotacji ze środków budżetu gminy do budowy
VII edycja Letniej Ligi za nami

9 lipca 2017 roku wystartowaliśmy z VII już edycją Letniej Ligi Piłki Nożnej Gminy Ryńsk.
W tym roku wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczestników zmniejszyliśmy wymaganą liczbę zawodników w drużynie. Dzięki temu w zawodach udział wzięło aż 7 drużyn reprezentujących sołectwa Gminy Ryńsk. To dotychczasowy rekord. Mecze zostały rozegrane na boisku w Myśliwcu.
Do regularnie już grających drużyn z Ryńska, Wałycza, Myśliwca i Orzechowa po przerwie wróciły ekipy z Łabędzia i Przydworza, a rolę debiutanta pełniła drużyna z Orzechówka.

Mecze rozgrywane były w dwa, słoneczne, lipcowe weekendy. Pierwsze kolejki spotkań pokazały, że w tym roku najmocniejsze składy posiadają drużyny z Ryńska, Myśliwca i Łabędzia. O ile Ryńsk i Łabędź skromnie zdobywały punkty wygrywając swoje mecze po 1: 0, to gospodarze od samego początku zaczęli z przytupem, pokazując swoją moc.
Wałycz minimalnie przegrywając dwa pierwsze spotkania wyraźnie stracił z tonu, ale zdołał się pozbierać i wywalczyć później 1 pkt z Przydworzem. Dość trudno wiodło się również ekipie z Orzechówka.
Choć pierwszy mecz w lidze wygrali, to później było już o wiele trudniej. Co ciekawe Przydwórz notował remis za remisem, grając z uporem i solidnością w obronie, jednak dość nieskutecznie w ataku. Orzechowo z kolei nie przypominało silnej ekipy z poprzednich lat, pretendującej regularnie do tytułu i mogącej sobie przypisać zwycięstwo nad Ryńskiem w 2014 roku.
Warto dodać, że do momentu meczu Ryńska z Łabędziem, obrońcy tytułu w historii ligi przegrali tylko raz, właśnie ze wspominanym Orzechowem. Na półmetku rozgrywek wyklarowała się, więc trójka, walcząca o tytuł Mistrza Gminy Ryńsk.
Były to wspomniane Łabędź i Myśliwiec oraz przez porażkę z Łabędziem, z mniejszymi już szansami Ryńsk. Drugi weekend rozgrywek szybko przyniósł dość oczekiwane zakończenie. W decydującym meczu Myśliwiec pokonał 4: 0 Łabędź i tym samym zapewnił sobie pierwszy w historii tytuł Mistrza Gminy Ryńsk. Co ciekawe wygrywając ligę zawodnicy z Myśliwca nie przegrali żadnego spotkania i nie stracili ani jednej bramki. Poza tym, jako pierwsi przerwali sześcioletnią dominację w lidze drużyny z Ryńska. Zgarnęli również tytuł króla strzelców, który trafił do Patryka Budziwojskiego za zdobycie 7 bramek.
Warto wspomnieć, że w tej edycji padła 300 bramka w lidze, którą zdobył Łukasz Zalewski z Łabędzia w meczu Orzechowo – Łabędź.

Ryńsk powiększył swój rekord zwycięstw w lidze do 22 meczy, zaś tegoroczny kapitan drużyny z Ryńska, Karol Mądzielewski został samotnym liderem klasyfikacji uczestników. Łącznie przez VII edycji zagrał w lidze aż 25 razy. Niewiele zmian przyniosła tabela strzelców.

W tym roku zabrakło jej lidera Adriana Domachowskiego (39 goli) i wicelidera Bartosza Nelkowskiego (26 goli), a z pierwszej piątki czołowych strzelców w pełnym wymiarze zagrał tylko Łukasz Poza tym Izydroski strzelając 3 bramki.

Mamy nadzieje, że ze wszystkimi spotkamy się już za rok. Warto dodać, że drużyna z Myśliwca ufundowała puchar dla najsympatyczniejszej drużyny tegorocznej edycji, którą został Wałycz. Dziękujemy za ogromne emocje, grę fair play i dobrą zabawę, bo o to tak naprawdę chodzi w sporcie i naszej lidze.

Czytany 183 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 11 wrzesień 2017 06:54