Serdecznie zapraszamy na premierę musicalu Andrew Lloyda Webbera “Józef i cudowny płaszcz snów w technikolorze”
Każdego roku z powodu zatrucia tlenkiem węgla, potocznie zwanego czadem, umiera ponad sto osób a blisko dwa tysiące
Otwarty konkurs ofert na prowadzenie w 2018 r. na terenie Gminy Ryńsk Środowiskowego Domu Samopomocy  typu
Powiatowy Lekarz Weterynarii informuje hodowców bydła, o możliwości przystąpienia do dobrowolnego programu zwalczania
Od 1997 roku w Polsce obowiązuje ustawa o ochronie zwierząt, która reguluje m.in. zasady postępowania ze zwierzętami
Stowarzyszenie Towarzystwo Rozwoju Gminy Płużnica przedłuża IV nabór uczestników do projektu „Szansa dla Aktywnych -
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Urzędzie Gminy Ryńsk miała miejsce uroczystość wręczenia Nagród Wójta Gminy
  • Premiera musicalu Andrew Lloyda Webbera “Józef i cudowny płaszcz snów w technikolorze”
  • NIE dla czadu
  • Otwarty konkurs ofert
  • Powiatowy Lekarz Weterynarii informuje
  • Zawody Powiatowe OLD BOYS 2017
  • Zwierzęta domowe - prawa i obowiązki
  • Szansa dla Aktywnych - Centrum Wspierania Przedsiębiorczości w Płużnicy
  • Modernizacja drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Jaworzu
  • Dzień Edukacji Narodowej
  • Bezpłatne badania kolonoskopowe

Wiadomości z wybranych działów

• Inwestycje
  • OSP
  • Ochrona środowiska
Wykonano modernizację drogi dojazdowej nr 070246C do gruntów rolnych w Jaworzu na odcinku 1.277 m w technologii nawierzchni bitumicznej realizowanej dwuwarstwowo. Zadanie uzyskało dofinansowanie do długości 0,500 km w kwocie 86.500,00 zł ze środków budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego pochodzących z tytułu wyłączenia gruntów z produkcji rolnej.
Zebraliśmy się o godz. 9: 00 rano w sobotę 2 września 2017 roku, aby strażacy, którzy maja więcej niż 40 lat mogli zmierzyć się w sportowej rywalizacji. Przypomnijmy, iż OSP przygotowują pięcioosobowe drużyny, według regulaminu ustalonego przez organizatorów, którymi w tym roku byli wąbrzescy strażacy. Na szczęście wybrano najlepsze miejsce, jakie daje
W dniu 1 czerwca 2015 roku Rada Gminy Wąbrzeźno podjęła Uchwałę Nr X/64/2015 w sprawie Zasad i trybu postępowania w sprawie udzielania oraz rozliczania dotacji na dofinansowanie budowy przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie Gminy Wąbrzeźno. - Powyższa uchwała przewiduje udzielanie dotacji ze środków budżetu gminy do budowy
Dawid Gutowski, uczeń naszej gminy, został Mistrzem Polski w biegu na 600 m.

Podczas Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce, które odbyły się w Białej Podlaskiej Dawid Gutowski, uczeń naszej gminy, został Mistrzem Polski w biegu na 600m.

Gdy Dawid był w 6 klasie Szkoły Podstawowej trafiłem do szkoły w Zieleniu w ramach programu Lekkoatletyka dla Każdego. Chłopak zapisał się do grupy, w której prowadziłem zajęcia ogólnorozwojowe z elementami lekkoatletyki - to była zabawa usprawnianie i przygotowanie do treningu. W wieku gimnazjalnym rozpoczęliśmy stopniowo prace treningową, która stawała się bardziej ukierunkowana. Na przestrzeni tego czasu Dawid zdobył kilka medali Mistrzostw Województwa i Makroregionu. W 2016r. "Gutek" po raz pierwszy wystartował na Lekkoatletycznych Mistrzostwach Polski U16 zajmując 10 miejsce. W bieżącym roku założyliśmy walkę o medal w krajowym czempionacie PZLA, jako trener celowałem z formą na Mistrzostwa Polski i to dzięki wzorowej postawie i pracy Dawida udało się osiągnąć. Dawid Gutowski, dnia 23 września 2017r. startując w biegu na 600m w Lekkoatletycznych Mistrzostwach Polski zdobył złoty medal zostając Mistrzem Polski.

Piotr Zrada

MP DG 02 MP DG 03 MP DG 04