Eliminacje Gminne XLI Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”

W dniu 5 kwietnia 2018 roku w świetlicy w Myśliwcu odbyły się gminne eliminacje XLI Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

W konkursie wzięli udział uczniowie szkół: w Jarantowicach, Myśliwcu, Ryńsku, Zieleniu oraz Zespołu Szkół we Wroniu.

Uczestnicy turnieju zostali podzieleni na trzy grupy wiekowe:

• I grupa wiekowa – uczniowie klas I-VI szkoły podstawowej
  • II grupa wiekowa – uczniowie klasy VII szkoły podstawowej i klas II–III gimnazjum
  • III grupa wiekowa – uczniowie szkoły ponadgimnazjalnej

Młodzież wykazała się szeroką wiedzą m.in. z zakresu funkcjonowania Ochotniczych Straży Pożarnych i Państwowej Straży Pożarnej, udzielania pierwszej pomocy oraz budowy i rodzajów sprzętu pożarniczego.

Na szczególne wyróżnienie zasługują:

• w I grupie wiekowej: Aleksandra Wiercioch, która zajęła I miejsce i Igor Tomaszewski, który zajął II miejsce - reprezentanci Szkoły Podstawowej w Ryńsku.
  • w II grupie wiekowej: Jan Guściora - uczeń Szkoły Podstawowej w Ryńsku, który uzyskał I miejsce oraz Agata Mytlewska - uczennica Szkoły Podstawowej w Zieleniu, która uzyskała II miejsce.
  • w III grupie wiekowej: Oliwia Dziankowska zdobywczyni I miejsca oraz Kacper Bereza, któremu przypadło w udziale II miejsce - uczniowie Zespołu Szkół we Wroniu.

Wszyscy uczniowie biorący udział w turnieju otrzymali nagrody i dyplomy.

XLI Turniej Wiedzy Pożarniczej zdjęcie 1XLI Turniej Wiedzy Pożarniczej zdjęcie 2XLI Turniej Wiedzy Pożarniczej zdjęcie 3XLI Turniej Wiedzy Pożarniczej zdjęcie 4

Czytany 3266 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 21 maj 2018 11:50