Wypadek przy pracy i co dalej? Wspólny dyżur telefoniczny ZUS i PIP

Wypadek przy pracy może zdarzyć się każdemu i na każdym stanowisku. Jeśli podlegamy ubezpieczeniu wypadkowemu, możemy w takiej sytuacji liczyć na szereg świadczeń wypłacanych przez ZUS. Co zrobić gdy zdarzy się wypadek w pracy? Od czego zacząć? Jakie dokumenty zebrać i gdzie złożyć? O jakie świadczenia można się ubiegać? Pytań jest wiele, dlatego bydgoski oddział ZUS wspólnie z PIP zapraszają na dyżur telefoniczny pod hasłem „Wypadek przy pracy. Jak starać się o odszkodowanie i ile można dostać”.

Dyżur odbędzie się w środę, 11 sierpnia w godz. od 1000 do 1200 - informuje Krystyna Michałek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

Wszystkich, którzy chcą uzyskać informacje dot. wypadków przy pracy, postępowania powypadkowego oraz oceny ryzyka zawodowego zapraszamy do kontaktu z inspektorem pracy pod nr tel. 507 047 514, natomiast eksperta z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych pod nr tel. 52 341 87 04 będzie można zapytać, komu należy się odszkodowanie za wypadek przy pracy i jaką kwotę można otrzymać, a także jaką dokumentację należy złożyć do ZUS, by uzyskać świadczenie z ubezpieczenia wypadkowego.

 

Krystyna Michałek
regionalny rzecznik prasowy ZUS
w województwie kujawsko-pomorskim

Czytany 223 razy Ostatnio zmieniany piątek, 06 sierpień 2021 07:11

Adres Gminy

Urząd Gminy Ryńsk
87-200 Wąbrzeźno
ul. Mickiewicza 21
tel.: (56) 687-75-00
fax.: (56) 450-27-02
skrzynka ePUAP: /8uj4g63pcd/SkrytkaESP
Facebook: Gmina Ryńsk

Wyślij wiadomość do Urzędu Gminy

 

Galeria Gmina Ryńsk

Template Settings

Theme Colors

Cyan Red Green Oranges Teal

Layout

Wide Boxed Framed Rounded
Patterns for Layour: Boxed, Framed, Rounded
Top