W regionie ZUS wypłacił ponad 54 mln zł w ramach programu „Dobry Start”

Prawie 54,3 mln zł na zakup wyprawki szkolnej trafiło już na konta rodziców i opiekunów dzieci z województwa kujawsko-pomorskiego. W kraju kwota wypłaconych świadczeń przekroczyła 934,6 mln zł. Wkrótce ZUS przekaże kolejne środki.

Od 1 lipca rodzice i opiekunowie mogą składać wnioski o świadczenie 300 plus z programu „Dobry Start”. Jak dotąd złożyli ich ponad 2,7 mln na 3,8 mln dzieci. W regionie zostało złożonych blisko 152 tys. wniosków, które obejmują niemal 214 tys. dzieci. Najwięcej wniosków dostaliśmy z województwa mazowieckiego i śląskiego, najmniej z opolskiego - informuje Krystyna Michałek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

Wnioski o świadczenie 300 plus będą przyjmowane do końca listopada wyłącznie elektronicznie - za pomocą Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia. Jeśli chcemy, aby pieniądze na zakup wyprawki szkolnej trafiły na konto najpóźniej 30 września, to warto się pospieszyć i wniosek złożyć jeszcze przed końcem wakacji, czyli do 31 sierpnia. Jeśli zrobimy to później, to świadczenie ZUS wypłaci w ciągu 2 miesięcy od dnia jego złożenia - dodaje rzeczniczka.

Pomoc w składaniu wniosków można otrzymać w każdej placówce ZUS. Na spotkanie z pracownikiem ZUS należy zabrać ze sobą dowód osobisty, numer rachunku bankowego, adres e-mail, a także orzeczenie o niepełnosprawności, jeśli dziecko kontynuuje naukę po ukończeniu 20. roku życia. Niezbędny jest również numeru PESEL dziecka, nazwa i adres szkoły, do której dziecko uczęszcza.

Krystyna Michałek
regionalny rzecznik prasowy ZUS

w województwie kujawsko-pomorskim

Czytany 454 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 25 sierpień 2022 06:56

Adres Gminy

Urząd Gminy Ryńsk
87-200 Wąbrzeźno
ul. Mickiewicza 21
tel.: (56) 687-75-00
fax.: (56) 450-27-02
skrzynka ePUAP: /8uj4g63pcd/SkrytkaESP
Facebook: Gmina Ryńsk

Wyślij wiadomość do Urzędu Gminy

 

Galeria Gmina Ryńsk

Template Settings

Theme Colors

Cyan Red Green Oranges Teal

Layout

Wide Boxed Framed Rounded
Patterns for Layour: Boxed, Framed, Rounded
Top