Zadzwoń i zapytaj, jak wyjechać do sanatorium z ZUS-em

Klienci Zakładu Ubezpieczeń Społecznych chętnie korzystają z rehabilitacji leczniczej w ramach prewencji rentowej ZUS-u, tym bardziej że ośrodki, do których wysyła Zakład, są zlokalizowane na terenie całej Polski, w tym w wielu miejscowościach uzdrowiskowych.

Zainteresowanych wyjazdem nie brakuje, zwłaszcza że osoba skierowana do ośrodka z ZUS-u nie ponosi żadnych kosztów związanych z rehabilitacją, wyżywieniem czy zakwaterowaniem. Leczenie jest finansowane w całości przez Zakład, który również pokrywa koszty dojazdu do sanatorium i z powrotem najtańszym środkiem komunikacji publicznej. Tylko w 2023 roku z takiej rehabilitacji skorzystało ponad 48,4 tys. osób.

Wyjazd do sanatorium z ZUS-u pozwala poprawić stan zdrowia chorych na niedyspozycje, które są najczęstszą przyczyną niezdolności do pracy. Schorzenia, jakie można rehabilitować w ośrodku leczniczym to: narządy ruchu, układu krążenia, układu oddechowego, narządy głosu, a także schorzenia psychosomatyczne, np. zaburzenia nastrojowe, behawioralne i lękowe wynikające z przewlekłego stresu. Z sanatorium mogą skorzystać także osoby po leczeniu nowotworu piersi.

Warto skorzystać z najbliższego dyżuru telefonicznego i zapytać eksperta, kto może ubiegać się o sanatorium z ZUS, na jakie schorzenia i gdzie można wyjechać,  jak uzyskać skierowanie, w jakich sytuacjach emeryt lub rencista będzie mógł skorzystać z takiej rehabilitacji. Odpowiedzi na pytania będzie można uzyskać we wtorek, 18 czerwca w godz. 10-12.00 pod nr tel. 56 610 93 59 - informuje Krystyna Michałek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

Krystyna Michałek
regionalny rzecznik prasowy ZUS

w województwie kujawsko-pomorskim

Czytany 148 razy Ostatnio zmieniany piątek, 14 czerwiec 2024 10:43

Adres Gminy

Urząd Gminy Ryńsk
87-200 Wąbrzeźno
ul. Mickiewicza 21
tel.: (56) 687-75-00
fax.: (56) 450-27-02
skrzynka ePUAP: /8uj4g63pcd/SkrytkaESP
Facebook: Gmina Ryńsk

Wyślij wiadomość do Urzędu Gminy

 

Galeria Gmina Ryńsk

Template Settings

Theme Colors

Cyan Red Green Oranges Teal

Layout

Wide Boxed Framed Rounded
Patterns for Layour: Boxed, Framed, Rounded
Top