poniedziałek, 11 maj 2020 00:00

Przebudowa ulic Klonowej, Dębowej i Świerkowej w Wałyczu - ETAP II

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Rozpoczęto przebudowę ulic Klonowej, Dębowej i Świerkowej w Wałyczu o łącznej długości 746 m. Obecnie drogi posiadają nawierzchnię z kruszywa łamanego o zmiennej szerokości. Nawierzchnia drogi posiada liczne nierówności poprzeczne i podłużne. Realizacja przedsięwzięcia skróci czas dojazdu do przedszkoli, szkół, obiektów użyteczności publicznej, służb ratowniczych. Umożliwi łatwiejszy dojazd do szpitala, przychodni zdrowia, dworca PKP oraz do zakładów pracy.

W ramach zadania wykonana zostanie nawierzchnia jezdni z kostki betonowej o szerokości 5,0 m, ścieżkę pieszo-rowerową, zostaną przebudowane dwa skrzyżowania z drogami gminnymi, pobocza wzmocnione płytami ażurowymi i kruszywem łamanym, przebudowa zjazdów, oznakowanie aktywne przejścia dla pieszych, wyniesione przejścia dla pieszych, elementy ułatwiające poruszanie się osobom niepełnosprawnym oraz oznakowanie poziome i pionowe, wykonane zostanie oświetlenie drogowe hybrydowe w rejonie przejścia dla pieszych.

Na realizację zadania Gmina Ryńsk pozyskała dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych w kwocie 1.090.661,00 zł.

Łączny koszt robót w ramach przedsięwzięcia wyniesie 1.665.940,47 zł.

Przebudowa ulic Klonowej, Debowej i Swierkowej w Walyczu - Etap II - 1Przebudowa ulic Klonowej, Debowej i Swierkowej w Walyczu - Etap II - 2Przebudowa ulic Klonowej, Debowej i Swierkowej w Walyczu - Etap II - 3Przebudowa ulic Klonowej, Debowej i Swierkowej w Walyczu - Etap II - 4

 

Aktualizacja z dnia 16 października 2020 r.

Wykonano przebudowę ulic Klonowej, Dębowej i Świerkowej w Wałyczu o łącznej długości 746 m o nawierzchni jezdni z kostki betonowej o szerokości 5,0 m, ścieżkę pieszo-rowerową, przebudowano dwa skrzyżowania z drogami gminnymi, pobocza wzmocniono płytami ażurowymi i kruszywem łamanym, przebudowano zjazdy, wykonano oznakowanie aktywne przejścia dla pieszych, wyniesione przejścia dla pieszych, elementy ułatwiające poruszanie się osobom niepełnosprawnym oraz oznakowanie poziome i pionowe, wykonano oświetlenie drogowe hybrydowe w rejonie przejścia dla pieszych.

Na realizację zadania Gmina Ryńsk pozyskała dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych w kwocie 1.090.661,00 zł.

Łączny koszt robót w ramach przedsięwzięcia wyniósł 1.665.940,47 zł.

Przebudowa ulic Klonowej, Debowej i Swierkowej w Walyczu - Etap II - 5Przebudowa ulic Klonowej, Debowej i Swierkowej w Walyczu - Etap II - 6Przebudowa ulic Klonowej, Debowej i Swierkowej w Walyczu - Etap II - 7Przebudowa ulic Klonowej, Debowej i Swierkowej w Walyczu - Etap II - 8Przebudowa ulic Klonowej, Debowej i Swierkowej w Walyczu - Etap II - 9Przebudowa ulic Klonowej, Debowej i Swierkowej w Walyczu - Etap II - 10Przebudowa ulic Klonowej, Debowej i Swierkowej w Walyczu - Etap II - 11Przebudowa ulic Klonowej, Debowej i Swierkowej w Walyczu - Etap II - 12

 

Czytany 557 razy

Adres Gminy

Urząd Gminy Ryńsk
87-200 Wąbrzeźno
ul. Mickiewicza 21
tel.: (56) 687-75-00
fax.: (56) 450-27-02
skrzynka ePUAP: /8uj4g63pcd/SkrytkaESP
Facebook: Gmina Ryńsk

Wyślij wiadomość do Urzędu Gminy

 

Galeria Gmina Ryńsk

Template Settings

Theme Colors

Cyan Red Green Oranges Teal

Layout

Wide Boxed Framed Rounded
Patterns for Layour: Boxed, Framed, Rounded
Top