piątek, 05 lipiec 2019 00:00

Modernizacja oświetlenia na terenie gminy Ryńsk

(0 głosów)

Loga UE 3

Przedmiotem projektu była modernizacja oświetlenia na terenie Gminy Ryńsk. Beneficjentem projektu jest Gmina Ryńsk. Warto zaznaczyć, że ze względu na charakter inwestycji, do ostatecznych beneficjentów należy zaliczyć mieszkańców obszaru objętego projektem, gdyż to oni najbardziej zyskali na realizacji inwestycji. Głównym problemem, który rozwiązuje modernizacja oświetlenia jest przede wszystkim mało efektywne wykorzystywanie energii, co powoduje wysokie koszty eksploatacyjne oraz emisję substancji szkodliwych dla środowiska. Głównym celem realizacji projektu było ograniczenie strat energii elektrycznej i redukcja emisji gazów cieplarnianych. Montaż energooszczędnego oświetlenia ulicznego przyczynił się do redukcji energochłonności oraz zmniejszył zapotrzebowanie na energię na terenie gminy Ryńsk.

W zakresie modernizacji oświetlenia zewnętrznego nie były przewidziane nowe punkty oświetleniowe.

Projekt polegał na modernizacji 81 punktów oświetleniowych na terenie gminy Ryńsk w miejscowości Przydwórz (Ośrodek Wypoczynkowy).

Termin realizacji projektu: od dnia 09.05.2019 r. do dnia 28.06.2019 r.

Wartość projektu ogółem: 173.024,76 zł

Kwota dofinansowania ze środków UE: 129.999,03 zł

Ogólna charakterystyka wykonanych robót:

• demontaż istniejącego stanowiska oświetleniowego - 81 szt.
  • przygotowanie kabli do podłączenia nowego stanowiska - 81 szt.
  • montaż wraz z fundamentem słupa stalowego ocynkowanego okrągłego zbieżnego Ø podstawy 110 mm, Ø głowicy 60 mm h=4,0 m z, fabrycznie malowany proszkowo na kolor czarny - 81 szt.
  • montaż wysięgnika rurowego wysokości 1,0 m wysięg 1,0 m kąt nachylenia 50, fabrycznie malowany proszkowo na kolor czarny - 81 szt.
  • montaż opraw oświetlenia drogowego LED 35W - 81 szt.
  • montaż złącza słupowego - 81 szt.

Czytany 1989 razy