Zapraszamy Mieszkańców Gminy na Zebrania Wiejskie zwołane w celu wyboru Sołtysa i Rady Sołeckiej oraz przeprowadzenia
Zapraszamy Mieszkańców Gminy na spotkanie informacyjne programu #NowaPiątka.
Naczelnik Urzędu Skarbowego w Wąbrzeźnie informuje, że od 15 lutego 2019r. dla podatników rozliczających się za 2018r.
W dniu 8 marca 2019 roku podczas VI sesji Rady Gminy Ryńsk odbyła się uroczystość wręczenia Srebrnych Medali „Za
Energa-Operator informuje, że nastąpi przerwa w dostawie energii elektrycznej dla mieszkanców Wałycza i Ryńska
Koło Gospodyń Wiejskich w Trzcianie organizuje wycieczkę na Węgry w dniach 30 kwietnia - 5 maja 2019 r. Plan
Porzucone psy regularnie pojawiają się na terenie naszej gminy. Dla większości z nich nie udaje się znaleźć
  • Zapraszamy na Zebrania Wiejskie - wybory Sołtysa i Rady Sołeckiej
  • Spotkanie dotyczące programu #NowaPiątka
  • Twój e-PIT
  • Odznaczeni Medalami „Za Zasługi dla Obronności Kraju”
  • Planowane wyłączenia prądu - Wałycz, Ryńsk
  • Wycieczka na Węgry w dniach 30 kwietnia - 5 maja
  • Zachęcamy do adopcji psa
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

W województwie kujawsko-pomorskim ruszył program Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Każdy mieszkaniec naszej gminy może umieszczać na mapie swoje spostrzeżenia dotyczące zaobserwowanych negatywnych zjawisk, które chcieliby przekazać policji. Może także sprawdzić czy w danej okolicy jest bezpiecznie i mieć na to wpływ. Odwiedź Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Czy w Twojej okolicy jest bezpiecznie? Chcesz wiedzieć? Możesz mieć na to wpływ. Reaguj na zagrożenia i podziel się swoimi spostrzeżeniami! Odwiedź Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa! Logowanie odbywa się poprzez stronę www.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl lub http://mapy.geoportal.gov.pl/iMaplite/KMZBPublic.html.

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa opiera się o informacje katalogowane w trzech płaszczyznach:
• informacje gromadzone w policyjnych systemach informatycznych,
• informacje pozyskiwane od społeczeństwa w trakcie:
o bezpośrednich kontaktów z obywatelami, z przedstawicielami samorządu terytorialnego, organizacji pozarządowych itp.;
o w trakcie realizowanych debat społecznych poświęconych bezpieczeństwu publicznemu,
• informacje pozyskiwane od obywateli (internautów) z wykorzystaniem platformy wymiany informacji.

Mapy zostały opracowane w oparciu o informacje własne Policji, czyli m.in. statystyki policyjne, a także na podstawie informacji przekazanych przez podmioty biorące udział w konsultacjach społecznych oraz w oparciu o wyniki badań opinii publicznej oraz informacje różnych instytucji. Informacje prezentowane na mapach uwzględniają zarówno wybrane kategorie przestępstw i wykroczeń jak i zagrożenia, które w subiektywnym odczuciu mieszkańców negatywnie wpływają na ich poczucie bezpieczeństwa.
Warto podkreślić, że teraz także Ty, możesz mieć możliwość aktualizacji informacji na mapie. Za pomocą interaktywnej strony można przekazywać informacje o zagrożeniach występujących w Twojej okolicy. Następnie Policja będzie te sygnały weryfikować.
Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji. Z jednego komputera można zgłosić jedno zagrożenie na dobę.
Należy pamiętać, że zgłoszenia w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępują potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy skontaktować się z najbliższą jednostką Policji lub korzystać z numerów alarmowych: 112, 997.

ULOTKA KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA

Czytany 1729 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 13 listopad 2016 20:48