Z wielkim smutkiem i krzykiem niezrozumienia i sprzeciwu dla tego co się stało żegnamy ś. p. Pawła Adamowicza
W dniu 12 stycznia 2019 roku w jednostce OSP Ryńsk odbyło się uroczyste przekazanie i poświęcenie nowego, ciężkiego
W dniu 12 stycznia 2019 roku w sali koncertowej Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy odbyła się gala XVI edycji Konkursu
Od stycznia 2019 r. weszły w życie przepisy, które ułatwią przechowywanie akt pracowniczych dotyczących pracowników i
Energa-Operator informuje, że nastąpią przerwy w dostawie energii elektrycznej dla mieszkanców Czystochlebia i
Gmina Ryńsk w 2018 r. zrealizowała zadnie pn. "Demontaż, transport i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z
W związku z rozpoczętymi w dniu 17 grudnia 2018 r. konsultacjami społecznymi Krajowej Strategii Rozwoju Regionalnego
  • Żegnamy prezydenta Pawła Adamowicza
  • Nowy samochód strażacki dla OSP Ryńsk
  • Mieszkańcy Gminy Ryńsk z tytułem „Rolnik Pomorza i Kujaw”
  • e-Akta. Teraz prościej i taniej
  • Planowane wyłączenia prądu - Czystochleb, Jarantowice
  • Kolejne wyroby zawierające azbest zutylizowane
  • Konsultacje społeczne projektu Krajowej Strategii Rozwoju Regionalnego 2030
Ośrodek wypoczynkowy w Przydworzu

Ośrodek wypoczynkowy w Przydworzu jest położony nad jeziorem o nazwie Wieczno Południowe. Powierzchnia jeziora to 199,4 ha, obiętość 4.358,0 tys. m3. Głębokość maksymalna 4,1 m. Powierzchnia zlewni całkowitej 51.0 km2. Jezioro położone jest w powiecie wąbrzeskim, gmina Ryńsk.

Jezioro jest podzielone przez półwyspy na dwie części. Wieczno Północne i Wieczno Południowe. W południowej części jeziora zlokalizowany jest ośrodek wypoczynkowy z rozległą plażą. Na terenie ośrodka do wynajęcia są domki oraz pokoje w dwóch hotelikach. Nie brakuje również punktów gastronomicznych.

W sezonie letnim nad bezpieczeństwem plażowiczów korzystających z kąpieli, czuwa ratownik. Na terenie ośrodka działa wypożyczalnia sprzętu wodnego. Woda jest czysta, a plaża posiada wydzielone miejsce do zabaw dla najmłodszych plażowiczów. Wstęp na teren ośrodka jest bezpłatny.  Osoby, które wybierają się nad jezioro samochodem, mogą zaparkować na płatnym parkingu. Na terenie ośrodka znajduje się pole namiotowe wyposażone w kominek gdzie można przygotować sobie ulubione posiłki.

Ośrodek wypoczynkowy w Przydworzu

tel. 56-688-50-47