W ramach treningów i ćwiczeń dotyczących systemów alarmowania, celem jednoczesnego upamiętnienia 75 rocznicy wybuchu
W NOWYM SZPITALU W WĄBRZEŹNIE OD 1 LIPCA 2019 ROKU OBOWIĄZUJE NOWA NUMERACJA TELEFONICZNA - WYKAZ NOWYCH TELEFONÓW W
SZANOWNI ROLNICY, od 01 sierpnia do 02 września 2019 r. można składać wnioski na zwrot akcyzy. Szczegółowe
Zakład Ubezpieczeń Społecznych organizuje Tydzień Przedsiębiorcy w ZUS. Jest to akcja skierowana nie tylko do
Wyniki otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2019 r. "Organizacja wydarzeń kulturalnych
Na prośbę Oddziału Regionalnego Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Bydgoszczy zamieszczamy apel Prezes KRUS do
Aktualny numer gazetki „Gminne Wieści” (maj-czerwiec 2019) jest już dostępny na naszej stronie internetowej. Można go
  • W dniu 1 sierpnia uruchomione zostaną syreny alarmowe.
  • Nowy szpital w Wąbrzeźnie, zmiana numerów telefonów
  • Wnioski o zwrot podatku akcyzowego
  • Tydzień Przedsiębiorcy w ZUS
  • Wyniki otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2019 r.
  • Apel do rolników o zachowanie zasad bezpieczeństwa podczas żniw
  • Nowy numer „Gminnych Wieści” już dostępny online
Ośrodek wypoczynkowy w Przydworzu

Ośrodek wypoczynkowy w Przydworzu jest położony nad jeziorem o nazwie Wieczno Południowe. Powierzchnia jeziora to 199,4 ha, obiętość 4.358,0 tys. m3. Głębokość maksymalna 4,1 m. Powierzchnia zlewni całkowitej 51.0 km2. Jezioro położone jest w powiecie wąbrzeskim, gmina Ryńsk.

Jezioro jest podzielone przez półwyspy na dwie części. Wieczno Północne i Wieczno Południowe. W południowej części jeziora zlokalizowany jest ośrodek wypoczynkowy z rozległą plażą. Na terenie ośrodka do wynajęcia są domki oraz pokoje w dwóch hotelikach. Nie brakuje również punktów gastronomicznych.

W sezonie letnim nad bezpieczeństwem plażowiczów korzystających z kąpieli, czuwa ratownik. Na terenie ośrodka działa wypożyczalnia sprzętu wodnego. Woda jest czysta, a plaża posiada wydzielone miejsce do zabaw dla najmłodszych plażowiczów. Wstęp na teren ośrodka jest bezpłatny.  Osoby, które wybierają się nad jezioro samochodem, mogą zaparkować na płatnym parkingu. Na terenie ośrodka znajduje się pole namiotowe wyposażone w kominek gdzie można przygotować sobie ulubione posiłki.

Ośrodek wypoczynkowy w Przydworzu

tel. 56-688-50-47