Zapraszamy Mieszkańców Gminy na Zebrania Wiejskie zwołane w celu wyboru Sołtysa i Rady Sołeckiej oraz przeprowadzenia
Zapraszamy Mieszkańców Gminy na spotkanie informacyjne programu #NowaPiątka.
Naczelnik Urzędu Skarbowego w Wąbrzeźnie informuje, że od 15 lutego 2019r. dla podatników rozliczających się za 2018r.
W dniu 8 marca 2019 roku podczas VI sesji Rady Gminy Ryńsk odbyła się uroczystość wręczenia Srebrnych Medali „Za
Energa-Operator informuje, że nastąpi przerwa w dostawie energii elektrycznej dla mieszkanców Wałycza i Ryńska
Koło Gospodyń Wiejskich w Trzcianie organizuje wycieczkę na Węgry w dniach 30 kwietnia - 5 maja 2019 r. Są jeszcze
Porzucone psy regularnie pojawiają się na terenie naszej gminy. Dla większości z nich nie udaje się znaleźć
  • Zapraszamy na Zebrania Wiejskie - wybory Sołtysa i Rady Sołeckiej
  • Spotkanie dotyczące programu #NowaPiątka
  • Twój e-PIT
  • Odznaczeni Medalami „Za Zasługi dla Obronności Kraju”
  • Planowane wyłączenia prądu - Wałycz, Ryńsk
  • Wycieczka na Węgry w dniach 30.04 - 5.05 [są wolne miejsca]
  • Zachęcamy do adopcji psa
Ośrodek wypoczynkowy w Przydworzu

Ośrodek wypoczynkowy w Przydworzu jest położony nad jeziorem o nazwie Wieczno Południowe. Powierzchnia jeziora to 199,4 ha, obiętość 4.358,0 tys. m3. Głębokość maksymalna 4,1 m. Powierzchnia zlewni całkowitej 51.0 km2. Jezioro położone jest w powiecie wąbrzeskim, gmina Ryńsk.

Jezioro jest podzielone przez półwyspy na dwie części. Wieczno Północne i Wieczno Południowe. W południowej części jeziora zlokalizowany jest ośrodek wypoczynkowy z rozległą plażą. Na terenie ośrodka do wynajęcia są domki oraz pokoje w dwóch hotelikach. Nie brakuje również punktów gastronomicznych.

W sezonie letnim nad bezpieczeństwem plażowiczów korzystających z kąpieli, czuwa ratownik. Na terenie ośrodka działa wypożyczalnia sprzętu wodnego. Woda jest czysta, a plaża posiada wydzielone miejsce do zabaw dla najmłodszych plażowiczów. Wstęp na teren ośrodka jest bezpłatny.  Osoby, które wybierają się nad jezioro samochodem, mogą zaparkować na płatnym parkingu. Na terenie ośrodka znajduje się pole namiotowe wyposażone w kominek gdzie można przygotować sobie ulubione posiłki.

Ośrodek wypoczynkowy w Przydworzu

tel. 56-688-50-47