Premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenia przedłużające, do 31 lipca 2022 r. do godz. 23:59, obowiązywanie
Przypominamy, że tylko do 30 czerwca 2022 r. właściciele i zarządcy budynków zobowiązani są do złożenia w Centralnej
W dniach 22-23 czerwca br. w szkołach odbyła się uroczystość wręczenia Nagród Wójta Gminy Ryńsk uczniom, którzy
Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Ziemia Wąbrzeska kontynuuje prace nad nową strategią rozwoju obszaru gmin
Ministerstwo Finansów (MF) i Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) zapraszają na cykl stacjonarnych spotkań
Zapraszamy osoby zainteresowane kupnem drewna na ustny przetarg nieograniczony, który odbędzie się 30 czerwca 2022 r.
Energa-Operator informuje, że w następujących dniach nastąpią przerwy w dostawie energii elektrycznej dla mieszkańców
  • Przedłużenie obowiązywania stopni alarmowych BRAVO oraz CHARLIE-CRP – do 31 lipca
  • Dziś mija termin zgłoszenia źródeł ogrzewania budynków
  • Najlepsi uczniowie nagrodzeni Nagrodą Wójta
  • Włącz się w przygotowanie strategii LGD Ziemia Wąbrzeska
  • Niskie podatki - dowiedz się więcej
  • Przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż drewna
  • Planowane wyłączenia prądu - Czystochleb, Rozgard, Sitno

szczepienia covid 19 1170x80

Ośrodek wypoczynkowy w Przydworzu

Ośrodek wypoczynkowy w Przydworzu jest położony nad jeziorem o nazwie Wieczno Południowe. Powierzchnia jeziora to 199,4 ha, obiętość 4.358,0 tys. m3. Głębokość maksymalna 4,1 m. Powierzchnia zlewni całkowitej 51.0 km2. Jezioro położone jest w powiecie wąbrzeskim, gmina Ryńsk.

Jezioro jest podzielone przez półwyspy na dwie części. Wieczno Północne i Wieczno Południowe. W południowej części jeziora zlokalizowany jest ośrodek wypoczynkowy z rozległą plażą. Na terenie ośrodka do wynajęcia są domki oraz pokoje w dwóch hotelikach. Nie brakuje również punktów gastronomicznych.

W sezonie letnim nad bezpieczeństwem plażowiczów korzystających z kąpieli, czuwa ratownik. Na terenie ośrodka działa wypożyczalnia sprzętu wodnego. Woda jest czysta, a plaża posiada wydzielone miejsce do zabaw dla najmłodszych plażowiczów. Osoby, które wybierają się nad jezioro samochodem, mogą zaparkować na płatnym parkingu. Na terenie ośrodka znajduje się pole namiotowe wyposażone w kominek gdzie można przygotować sobie ulubione posiłki.

Ośrodek wypoczynkowy w Przydworzu

tel. 56-688-50-47