Dzisiaj pożegnaliśmy Koleżankę Joannę Kozłowską, która po 15 latach pracy w Urzędzie Gminy, zdecydowała się na zmiany w
Trwa akcja składania deklaracji podatkowych za 2023 r. W Urzędzie Skarbowym w Wąbrzeźnie złożonych zostało już koło 50%
Miło nam poinformować, że nowy numer gazetki „Gminne Wieści” (styczeń-luty 2024) jest już dostępny na naszej stronie
Uprzejmie informujemy, że w dniu 29.03.2024 r. Urząd Gminy Ryńsk, Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Zakład Komunalny będą
Wójt Gminy Ryńsk podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 28 marca 2024 r. o godz. 12:00 odbędzie się przetarg ustny
Wniosek o przekazanie 1,5% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP) zawarty jest w zeznaniu podatkowym.
  • Pomyślności i sukcesów na nowej ścieżce życia
  • Życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych
  • Akcja składania zeznań PIT za 2023 rok. Nieprawidłowości w zeznaniach podatkowych.
  • Kolejny numer „Gminnych Wieści” jest już dostępny
  • W piątek 29 marca jednostki Gminy Ryńsk czynne do godziny 12:00
  • Ogłoszenie o przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż samochodu specjalnego pożarniczego STAR A 29 stanowiącego własność Gminy Ryńsk
  • Jak przekazać 1,5% podatku na OPP w zeznaniu podatkowym PIT
Złoto dla Ryńska

Dzień 26 maja 2017 roku zapisze się złotymi głoskami w historii szkoły w Ryńsku. Tego dnia odbył się finał wojewódzki na Orliku przy SP6 w Inowrocławiu.
Sukcesem było znalezienie się w finałowej czwórce, ale wiadomo, że dziewczęta marzyły o medalu. I udało się. Pierwszy raz w finale i od razu złoto.

Już w pierwszym meczu pokonaliśmy faworyta SP6 Inowrocław 2:0. Warto dodać, że SP6 to zwycięzca z ubiegłego roku, a także mistrz Polski w zawodach o Puchar Tymbarka i o Puchar Premiera RP. Przed meczem z SP2 Nakło mieliśmy już przynajmniej srebrny medal. Do złota potrzebowaliśmy wygranej, przeciwniczkom wystarczał remis. Dziewczęta pokazały charakter. Dosłownie w ostatniej akcji meczu Wiktoria Hancyk w zamieszaniu podbramkowym strzeliła upragnioną bramkę, która dała nam zwycięstwo i złote medale.
Po strzeleniu bramki, sędzia zakończył spotkanie i powiedział do opiekuna i trenera dziewcząt pana Sławomira Słowika: "trenerze do końca zostało 5 sekund". Dla SP Ryńsk magiczne 5 sekund, które przejdzie do historii sportu naszej szkoły.

W zwycięskiej drużynie zagrały:
Wiktoria Wiśniewska,
Małgorzata Guściora,