Energa-Operator informuje, że nastąpi przerwa w dostawie energii elektrycznej dla mieszkanców zasilanych z
18 czerwca br. uroczyście podsumowano kolejny rok szkolny. Pan Władysław Łukasik Wójt Gminy nagrodził uczniów, którzy
W roku akademickim 2018/2019 czekają na Was stypendia w wysokości 500 zł miesięcznie, które będą wypłacane przez 10
Mając na uwadze skalę wystepowania prób samobójczych jak i samobójstw, Departament Zdrowia Publicznego Ministerstwa
Profil zaufany i kilka minut - to wszystko czego potrzeba, by zarejestrować narodziny dziecka online. Nowa usługa
W dniu 09.06.2018 r. przeprowadzono w miejscowości Ryńsk Gminne Zawody Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy
Rolnicy, którzy poniesli straty w uprawach spowodowane suszą, mogą składać wnioski o oszacowanie szkód w uprawach
  • Informacja o planowanych przerwach w dostawie energii elektrycznej
  • Nagrody dla najlepszych uczniów szkół gminy ryńsk
  • XVII EDYCJA PROGRAMU STYPENDIÓW POMOSTOWYCH
  • Centrum Wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego prowadzone przez Fundację ITAKA
  • Rodzicu, zarejestruj swoje dziecko online!
  • Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze w Ryńsku 2018
  • Informacja dla rolników, którzy poniesli straty w uprawach spowodowane suszą
Narodowe Czytanie „ Wesela” Stanisława Wyspiańskiego w GBP w Pływaczewie

25 września odbyło się Narodowe Czytanie „Wesela „ Stanisława Wyspiańskiego w Gminnej Biblioteka Publiczna w Pływaczewie przy współpracy z Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną w Wąbrzeźnie, z udziałem gimnazjalistów ze szkół w Zieleniu, Ryńsku oraz Myśliwca.

Narodowe Czytanie jest to polska akcja społeczna propagująca znajomość literatury narodowej, które obszerne fragmenty dzieł odczytywane są publicznie. Zapoczątkował ją Bronisław Komorowski 2012 r.

W postaci znane z pierwszego aktu dramatu wcielili się:
Aleksandra Kurek – Radczyni (dyrektor MiPBP w Wąbrzeźnie), Łukasz Gapiński – Pan Młody (kierownik Wydziału Ochrony Środowiska w Gminie Ryńsk), Grażyna Bobińska - Haneczka (nauczyciel j. polskiego w SP w Zieleniu), Sabina Olszewska – Zosia (instruktor w MiPBP w Wąbrzeźnie), Małgorzata Grzybek – Klimina (starszy kustosz w MiPBP w Wąbrzeźnie), Wojciech Góralski – Kacper (nauczyciel edukacji artystycznej w Gimnazjum w Wąbrzeźnie), Marcin Buchalski – Jasiek (radny wsi Pływaczewo), Paweł Becker – Poeta (nauczyciel historii w SP w Myśliwcu), Aleksandra Góralska – Panna Młoda (studentka filologii polskiej).

NC Wesele 002 NC Wesele 003 NC Wesele 004 NC Wesele 005
NC Wesele 006 NC Wesele 007 NC Wesele 008 NC Wesele 009