Zebranie hodowców gołębi pocztowych

Wąbrzeski oddział Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych zakończył sezon lotowy gołębi pocztowych zebraniem w Wąbrzeskim Domu Kultury. Spotkanie miało miejsce 17 listopada i było podsumowaniem działalności wąbrzeskiego oddziału PZHGP, którego prezesem jest Tadeusz Klimek z Wałycza.


Oddział Wąbrzeźno zrzesza stu czterdziestu siedmiu członków w trzech sekcjach: Wąbrzeźno, Golub-Dobrzyń i Brodnica. Organizatorem zebrania była sekcja Wąbrzeźno zrzeszająca sześćdziesięciu pięciu członków z gmin: Ryńsk, Radzyń Chełmiński, Jabłonowo Pomorskie, Książki, Dębowa Łąka, Płużnica i Miasto Wąbrzeźno. Prezesem sekcji Wąbrzeźno jest Andrzej Marchlewski, mieszkaniec Myśliwca.

Mistrzem gołębi dorosłych Oddziału Wąbrzeźno zostali Waldemar Błaszkiewicz i Mieczysław Tokarczyk z sekcji Brodnica mieszkający w Brodnicy, a mistrzem gołębi młodych w mistrzostwie tradycyjnym zostali mieszkańcy naszej gminy Andrzej i Arkadiusz Sarzyńscy z Łabędzia.

Mistrzem Sekcji Wąbrzeźno gołębi dorosłych został mieszkaniec Gminy Radzyń Chełmiński Lucjan Poznański z Rywałdu, a mistrzem w lotach gołębi młodych sekcji Wąbrzeźno zostali również Andrzej i Arkadiusz Sarzyńscy z Łabędzia.

Za bardzo dobre wyniki w lotach wyróżnieni zostali także: Jarosław Dumański, Kazimierz Grabowski, Łukasz Kalinowski, Mieczysław Lamparski, Andrzej i Filip Marchlewscy, Zdzisław Muzykant, Grzegorz Kwiatkowski, Aleksander Kirstein, Henryk Kociela, Krzysztof Knozowski, Bronisław Pilipczuk, Andrzej Zimnowłodzki, Stanisław Cisło, Łukasz Lisowski, Bernard Malinowski, Janusz Więckowski, Leszek Makowski, Przemysław Lewandowski, Mateusz Krawczyk i Tomasz Woźniak.

Puchary wręczyli Wójt Gminy Ryńsk Władysław Łukasik i Burmistrz Wąbrzeźna Tomasz Zygnarowski.

Zebranie Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych

Czytany 2536 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 06 grudzień 2018 12:56

Adres Gminy

Urząd Gminy Ryńsk
87-200 Wąbrzeźno
ul. Mickiewicza 21
tel.: (56) 687-75-00
fax.: (56) 450-27-02
skrzynka ePUAP: /8uj4g63pcd/SkrytkaESP
Facebook: Gmina Ryńsk

Wyślij wiadomość do Urzędu Gminy

 

Galeria Gmina Ryńsk

Template Settings

Theme Colors

Cyan Red Green Oranges Teal

Layout

Wide Boxed Framed Rounded
Patterns for Layour: Boxed, Framed, Rounded
Top