Mieszkańcy Gminy Ryńsk z tytułem „Rolnik Pomorza i Kujaw”

W dniu 12 stycznia 2019 roku w sali koncertowej Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy odbyła się gala XVI edycji Konkursu „Rolnik Pomorza i Kujaw”. W uroczystej gali udział wzięli między innymi minister Halina Szymańska - szef Kancelarii Prezydenta RP, Jan Krzysztof Ardanowski - minister rolnictwa i rozwoju wsi, wojewoda Mikołaj Bogdanowicz, przewodniczący sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego Ryszard Bober.

Głównym celem tego szczególnego spotkania było uhonorowanie wyróżniających się rolników i ludzi związanych z produkcją rośliną i hodowlą zwierząt. Najlepsi gospodarze regionu nagrodzeni zostali odznaczeniami państwowymi i resortowymi.

Kapituła konkursu przyznała nagrody 10 laureatom w sześciu kategoriach:

  • produkcja roślinna - Iwona i Sławomir Humańscy z Rabinowa (pow. włocławski), Ewa i Mariusz Ziemniakowie ze Strzelc (pow. mogileński)
  • produkcja zwierzęca - Zofia i Roman Borkowscy ze wsi Słupy Duże (pow. aleksandrowski), Danuta i Ryszard Błaszkiewiczowie z Rakowa (pow. rypiński)
  • mleczarstwo i produkcja mleka - Joanna i Marek Kaźmierczakowie z Wójcina (pow. żniński), Karolina i Maciej Latosowie ze Stronna (pow. bydgoski), Anna i Mariusz Wróblewscy z Ryńska (pow. wąbrzeski)
  • gospodarstwa wielkotowarowe - Sabina i Krzysztof Nowakowie z Samostrzela (pow. nakielski)
  • sadownictwo i ogrodnictwo - Ewa i Wojciech Chwaliszowie z Chełmiczek (pow. inowrocławski)
  • gospodarstwa ekologiczne - Joanna i Piotr Zdziarscy z Łabiszyna Wsi (pow. żniński)

Państwo Anna i Mariusz Wróblewscy posiadają gospodarstwo rolne o powierzchni 150 ha w Ryńsku, nastawione typowo na produkcję mleka. Produkcja roślinna jest zwrócona właśnie w kierunku produkcji mlecznej i utrzymania krów. Cieszymy się i gratulujemy, że trud i praca naszych mieszkańców została doceniona w postaci takiego wyróżnienia.

001

Czytany 3000 razy Ostatnio zmieniany środa, 16 styczeń 2019 14:06

Adres Gminy

Urząd Gminy Ryńsk
87-200 Wąbrzeźno
ul. Mickiewicza 21
tel.: (56) 687-75-00
fax.: (56) 450-27-02
skrzynka ePUAP: /8uj4g63pcd/SkrytkaESP
Facebook: Gmina Ryńsk

Wyślij wiadomość do Urzędu Gminy

 

Galeria Gmina Ryńsk

Template Settings

Theme Colors

Cyan Red Green Oranges Teal

Layout

Wide Boxed Framed Rounded
Patterns for Layour: Boxed, Framed, Rounded
Top