Dofinansowanie do zakupu przydomowej oczyszczalni ścieków

Informujemy, że dnia 1 lutego 2019 r. rusza nabór wniosków o przyznanie dotacji na zakup przydomowej oczyszczalni ścieków. Dotacje są przyznawane osobom fizycznym, osobom fizycznym wykorzystującym nieruchomość do prowadzenia działalności gospodarczej oraz prowadzącym działalność rolniczą.

O dofinansowanie może się starać właściciel, współwłaściciel lub użytkownik wieczysty posiadający nieruchomość zlokalizowaną na terenie Gminy Ryńsk, na której znajduje się użytkowany bądź będący w budowie budynek jednorodzinny lub wielorodzinny. Dotacje udzielane będą, gdy wnioskujący nie ma możliwości odprowadzenia ścieków bytowych do sieci kanalizacji sanitarnej, gdy włączenie się do tej sieci jest nieuzasadnione ekonomicznie lub nie planuje się budowy takiej sieci.

Dofinansowaniu podlegają wydatki poniesione na zakup wyłącznie nowych urządzeń posiadających aprobatę techniczną stosowaną w budownictwie według obowiązujących przepisów prawa budowlanego.

Wnioski wraz z załącznikami będą dostępne od 1 lutego 2019 r. na stronie internetowej Urzędu Gminy oraz w Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Gminy Ryńsk (pokój 105).

Wniosek o udzielenie dotacji (PDF)

Oświadczenie wnioskodawcy o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością (PDF)

Oświadczenie o wyrażeniu zgody właściciela / współwłaściciela (PDF)

Czytany 848 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 31 styczeń 2019 13:07

Adres Gminy

Urząd Gminy Ryńsk
87-200 Wąbrzeźno
ul. Mickiewicza 21
tel.: (56) 687-75-00
fax.: (56) 450-27-02
skrzynka ePUAP: 8uj4g63pcd

Wyślij wiadomość do Urzędu Gminy

 

Galeria Gmina Ryńsk

Template Settings

Theme Colors

Cyan Red Green Oranges Teal

Layout

Wide Boxed Framed Rounded
Patterns for Layour: Boxed, Framed, Rounded
Top