Gminne eliminacje turnieju „Młodzież Zapobiega Pożarom"

27 marca 2019 r. w świetlicy wiejskiej w Ryńsku odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. W konkursie udział wzięli uczniowie ze szkół podstawowych w Jarantowicach, Myśliwcu, Ryńsku i Zieleniu oraz uczniowie Zespołu Szkół we Wroniu.

Celem Turnieju jest popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej oraz organizacji ochrony przeciwpożarowej.

Uczestnicy zostali podzieleni na trzy grupy wiekowe:

  • I grupa - uczniowie szkół podstawowych klas I - VI,
  • II grupa - uczniowie szkół podstawowych klas VII - VIII oraz uczniowie gimnazjum klas III,
  • III grupa - uczniowie szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych.

Nad przebiegiem Turnieju czuwało jury w składzie: mł. kpt. Pan Dawid Krajnik, Sekretarz Zarządu Oddziału Gminnego Pani Lidia Czyżak, Komendant Gminny Pan Jacek Nawrocki, Wiceprezes Zarządu Oddziału Gminnego Pan Zbigniew Szydzik oraz Pan Krystian Trąba.

Uczestnicy Turnieju przystąpili do rozwiązywania testów pisemnych, których stopień trudności zróżnicowany był odpowiednio dla poszczególnych grup wiekowych. Następnie pięciu najlepszych uczestników za każdej grupy, wyłonionych w toku eliminacji pisemnych przystąpiło do eliminacji ustnych.

Młodzież wykazała się szeroką wiedzą z zakresu funkcjonowania Ochotniczych Straży Pożarnych i Państwowej Straży Pożarnej, udzielania pierwszej pomocy oraz budowy i rodzajów sprzętu pożarniczego.

Na szczególne wyróżnienie zasługują:

  • w I grupie wiekowej: Igor Tomaszewski - uczeń Szkoły Podstawowej w Ryńsku, który zajął I miejsce, Seweryn Plewa - uczeń Szkoły Podstawowej w Myśliwcu, zdobywca II miejsca oraz Amelia Iwańska - uczennica Szkoły Podstawowej w Ryńsku, która zajęła III miejsce,
  • w II grupie wiekowej: Jakub Witkowski - uczeń Szkoły Podstawowej w Myśliwcu, który zajął I miejsce, Aleksandra Wiercioch - uczennica Szkoły Podstawowej w Ryńsku, która zajęła II miejsce oraz Julia Sułecka - uczennica Szkoły Podstawowej w Zieleniu, która zajęła III miejsce,
  • w III grupie wiekowej reprezentowanej przez Zespół Szkół we Wroniu I miejsce zajęła Weronika Kurasiewicz, zaś II miejsce zajął Adrian Metenia.

Wszyscy uczniowie biorący udział w turnieju otrzymali nagrody i dyplomy.

Uczniowie, który w swoich kategoriach zajęli I i II miejsca będą reprezentować naszą gminę w etapie powiatowym Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, który odbędzie się 4 kwietnia br. w Niedźwiedziu.

zdjęcia: Marek Motylski

DSC 0731DSC 0732DSC 0734DSC 0738DSC 0740DSC 0751DSC 0758DSC 0818DSC 0820DSC 0822001

Czytany 2564 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 25 czerwiec 2019 09:02

Adres Gminy

Urząd Gminy Ryńsk
87-200 Wąbrzeźno
ul. Mickiewicza 21
tel.: (56) 687-75-00
fax.: (56) 450-27-02
skrzynka ePUAP: /8uj4g63pcd/SkrytkaESP
Facebook: Gmina Ryńsk

Wyślij wiadomość do Urzędu Gminy

 

Galeria Gmina Ryńsk

Template Settings

Theme Colors

Cyan Red Green Oranges Teal

Layout

Wide Boxed Framed Rounded
Patterns for Layour: Boxed, Framed, Rounded
Top