Stalowy Anioł 2019 - czekamy na zgłoszenia

Do 30 września można składać wnioski w ramach XIII edycji nagród Stalowy Anioł, przyznawanych przez zarząd województwa osobom wyróżniającym się w pomocy społecznej. Laureatami mogą zostać osoby lub zespoły będące animatorami zmian, prezentujące twórcze podejście do idei rozwoju społeczności lokalnych i rozwiązywania lokalnych problemów społecznych.

- Praca na rzecz drugiego człowieka to misja. Przyznając doroczne wyróżnienia chcemy promować najciekawsze i najbardziej wartościowe inicjatywy w tej dziedzinie, nowatorskie osiągnięcia oraz postawy rzetelności i ofiarności wśród pracowników, a także wolontariuszy – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Celem konkursu jest wyłonienie najciekawszych i najbardziej wartościowych inicjatyw, nowatorskich osiągnięć oraz promowanie odwagi we wdrażaniu innowacyjnych przedsięwzięć i nagradzanie osób i zespołów rzetelnie i ofiarnie realizujących zadania z zakresu pomocy społecznej.

Nagrody przyznawane są między innymi za tworzenie i realizowanie modelowych rozwiązań w zakresie opieki nad dzieckiem i rodziną, wdrażanie projektów aktywizacji i integracji społecznej osób wykluczonych, aktywizowanie i integrowanie wspólnot lokalnych, wspieranie sektora ekonomii społecznej i wolontariatu, promowanie dobrych praktyk z zakresu integracji społecznej oraz zaangażowanie w pracę na rzecz innych i bezinteresowną pomoc osobom potrzebującym. Laureaci oprócz statuetek Stalowego Anioła i listów gratulacyjnych otrzymują nagrody finansowe.

Kandydatów do nagrody mogą zgłaszać przedstawiciele organów administracji rządowej i samorządowej, przedstawiciele jednostek organizacyjnych pomocy społecznej, przedstawiciele organizacji pozarządowych, kościołów, związków wyznaniowych oraz laureaci Stalowego Anioła.

Wnioski o przyznanie nagrody należy składać do 30 września 2019 roku osobiście do siedziby Departamentu Spraw Społecznych przy ul. M. Skłodowskiej-Curie 73 lub przesłać pocztą na adres urzędu (plac Teatralny 2, 87-100 Toruń). Bliższych informacji udzielają pracownicy Biura Wsparcia Rodziny i Przeciwdziałania Przemocy; telefon (056) 652 18 14, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Więcej informacji, regulamin i wniosek do pobrania

W ubiegłym roku wśród wyróżnionych statuetką Stalowego Anioła znaleźli się Katarzyna Kłodzińska, opiekunka szkolnego koła wolontariuszy „Z potrzeby serca” we Włocławku, Izabella Szolginia, dyrektor schroniska dla zwierząt w Bydgoszczy, Beata Zielińska, prezes fundacji Inkubator Społeczny w Bydgoszczy, Maria Surma, nauczycielka z Grudziądza, organizatorka akcji „Mój brat PIT”, Beata Głowacka, prezes Spółdzielni Socjalnej Koronowianka w Koronowie (powiat bydgoski), Magdalena Potulska, liderka społeczna z Jeżewa (powiat świecki) i Arkadiusz Jąkalski, wiceprezes Spółdzielni Socjalnej Mix w Sadłogu (powiat radziejowski). Nagrodzone zespoły to opiekunowie grupy wolontariackiej Dawcy Nadziei w Bursie nr 1 im. M. Szułczyńskiej w Bydgoszczy, członkowie stowarzyszenia Wspólnota Duchowa Iskierki w Bydgoszczy, organizatorzy Szkolnego Koła Wolontariatu Bajked przy Zespole Placówek Oświatowych w Lubieniu Kujawskim (powiat włocławski) oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Górkach Zagajnych (powiat nakielski). Więcej na stronie Urzędu Marszałkowskiego

Departament Spraw Społecznych
i Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

Czytany 2032 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 17 wrzesień 2019 10:00

Adres Gminy

Urząd Gminy Ryńsk
87-200 Wąbrzeźno
ul. Mickiewicza 21
tel.: (56) 687-75-00
fax.: (56) 450-27-02
skrzynka ePUAP: /8uj4g63pcd/SkrytkaESP
Facebook: Gmina Ryńsk

Wyślij wiadomość do Urzędu Gminy

 

Galeria Gmina Ryńsk

Template Settings

Theme Colors

Cyan Red Green Oranges Teal

Layout

Wide Boxed Framed Rounded
Patterns for Layour: Boxed, Framed, Rounded
Top