Otwarcie sali zabaw „Rajska Wyspa” w Zieleniu

W dniu 30 września 2019 roku w Szkole Podstawowej w Zieleniu odbyło się oficjalne otwarcie sali zabaw “Rajska Wyspa”. W uroczystości uczestniczyli uczniowie, rodzice i przedstawiciele samorządu lokalnego oraz przedstawiciele Stowarzyszenia „Przyjaciele Wronia”.

W ciepłych słowach Dyrektor Szkoły przywitała zebranych i podziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji projektu. Otwarcia dokonali Dyrektor Szkoły jednocześnie Prezes Stowarzyszenia „Przyjaciele Wronia” pani Sabina Topij-Brylińska, Zastępca Wójta Gminy Ryńsk pan Łukasz Gapiński i Przewodnicząca Rady Rodziców pani Katarzyna Żonakowska.

Po okolicznościowych przemówieniach gości, dzieci z klas 0-3 zaprezentowały program artystyczny nawiązujący do wystawionego musicalu „Piotruś Pan”, w którym elementy sali zabaw stanowiły scenografię. Następnie w rytmach muzyki zaprowadziły wszystkich do sali zabaw, gdzie nastąpiło oficjalne przecięcie wstęgi. W ramach uroczystości cała społeczność Szkoły zorganizowała Dzień Zdrowego Stylu Życia. Można było skosztować pysznych owocowych sałatek i szaszłyków, zdrowych kanapek i świeżo wyciskanych soków owocowo-warzywnych przygotowanych własnoręcznie przez dzieci i młodzież.

Projekt realizowany był w okresie 1 grudnia 2018 - 31 sierpnia 2019 roku przez Stowarzyszenie „Przyjaciele Wronia” we współpracy ze Szkołą. Sala sfinansowana została ze środków Grupy Eurocash w ramach konkursu „Lokalni Herosi” - 100 inicjatyw przedsiębiorców na 100-lecie odzyskania Niepodległości. Wartość projektu to 50 tysięcy złotych.

 

Rajska Wyspa 0Rajska Wyspa 2Rajska Wyspa 2Rajska Wyspa 3Rajska Wyspa 5Rajska Wyspa 11Rajska Wyspa 10Rajska Wyspa 12

Rajska Wyspa plakat

Czytany 259 razy Ostatnio zmieniany piątek, 04 październik 2019 12:51

Adres Gminy

Urząd Gminy Ryńsk
87-200 Wąbrzeźno
ul. Mickiewicza 21
tel.: (56) 687-75-00
fax.: (56) 450-27-02
skrzynka ePUAP: 8uj4g63pcd

Wyślij wiadomość do Urzędu Gminy

 

Galeria Gmina Ryńsk

Template Settings

Theme Colors

Cyan Red Green Oranges Teal

Layout

Wide Boxed Framed Rounded
Patterns for Layour: Boxed, Framed, Rounded
Top