XXIX Olimpiada Wiedzy Rolniczej - eliminacje powiatowe w Myśliwcu

Po raz dwudziesty dziewiąty odbyła się Olimpiada Wiedzy Rolniczej, której organizatorem jest Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie. Swoim zasięgiem obejmuje ona teren województwa kujawsko-pomorskiego. Głównym jej celem jest podnoszenie wiedzy rolniczej oraz kształtowanie aktywnych postaw młodych rolników.

Zgodnie z regulaminem, w olimpiadzie mogli wziąć udział właściciele gospodarstw rolnych oraz osoby gospodarujące z rodzicami, posiadający grunty rolne na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Mogli startować rolnicy prowadzący własną, dodatkową działalność w ramach gospodarstwa. Nie mogły natomiast uczestniczyć osoby pracujące dodatkowo poza gospodarstwem oraz uczniowie szkół i uczelni dziennych. Olimpiada przeznaczona jest dla rolników w wieku od 18 do 40 lat, mogli startować również ubiegłoroczni zwycięzcy powiatowych olimpiad.

Zmagania uczestników podzielone są na dwa etapy. Etap pierwszy - eliminacje powiatowe - odbyły się jednocześnie na terenie całego województwa dnia 7 listopada 2019 roku.

W powiecie wąbrzeskim w konkursie wzięło udział 21 uczestników (w tym 3 kobiety). Nad sprawnym przebiegiem olimpiady czuwała komisja. Wszyscy uczestnicy odpowiadali pisemnie na 38 pytań testowych z zakresu rolnictwa.

Komisja po sprawdzeniu testów wyłoniła zwycięzcę, którym został Pan Bartosz Kotłowski z Wieldządza, gmina Płużnica. Drugie miejsce zajął Pan Mariusz Sobieski z Jarantowic, gmina Ryńsk. Trzecie miejsce przypadło Pani Darii Brzóskiewicz z Kurkocina, gmina Dębowa Łąka. Wszyscy uczestnicy olimpiady otrzymali nagrody ufundowane przez sponsorów, którym składamy serdeczne podziękowania. Wsparcie materialne firm, banków i samorządów w znacznym stopniu podnosi atrakcyjność konkursu.

Laureat eliminacji powiatowych p. Bartosz Kotłowski będzie reprezentował nasz powiat w drugim, wojewódzkim etapie olimpiady, który odbędzie się 21 listopada 2019 r. w Przysieku.

Wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie serdecznie dziękujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji.

Tekst: Anna Sobieska PZDR Wąbrzeźno
Zdjęcia: Stanisław Pająk PZDR Wąbrzeźno

DSC09109DSC09121DSC09133DSC09145

Czytany 1907 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 19 listopad 2019 14:02

Adres Gminy

Urząd Gminy Ryńsk
87-200 Wąbrzeźno
ul. Mickiewicza 21
tel.: (56) 687-75-00
fax.: (56) 450-27-02
skrzynka ePUAP: /8uj4g63pcd/SkrytkaESP
Facebook: Gmina Ryńsk

Wyślij wiadomość do Urzędu Gminy

 

Galeria Gmina Ryńsk

Template Settings

Theme Colors

Cyan Red Green Oranges Teal

Layout

Wide Boxed Framed Rounded
Patterns for Layour: Boxed, Framed, Rounded
Top