Brave Kids - niecodzienny projekt edukacyjno-artystyczny

Brave Kids to niecodzienny projekt edukacyjno-artystyczny w którym biorą udział dzieci z różnych kontynentów i tworzą jeden wspólny spektakl artystyczny. Projekt powstał w 2009 roku przy wrocławskim Brave Festival, jednym z najbardziej uznanych i prestiżowych wydarzeń kulturalnych Wrocławia i Polski. Głównym organizatorem i pomysłodawcą Brave Kids jest wrocławskie Stowarzyszenie Kultury Teatralnej Pieśń Kozła.

Na czym polega Brave Kids?

Dzieci przyjeżdżające do Polski w ramach Brave Kids przez dwa tygodnie mieszkają w domach polskich rodzin. W tym czasie biorą udział w warsztatach artystycznych i wspólnie z dziećmi z Polski przygotowują spektakl. Unikatowe, bo łączące kultury i tradycje nieraz odległe od siebie o tysiące kilometrów.

- Brave Kids są niesamowicie otwarte, spontaniczne, szybko nawiązują dobre relacje, a różnice kulturowe traktują jak skarbnicę inspiracji. Widać to w trakcie ich występów scenicznych, w czasie warsztatów, ale też w zwykłych sytuacjach na co dzień. Wcześniej sama gościłam dzieci i przekonałam się, że to najpiękniejsza część projektu. Dlatego tym mocniej zachęcam wszystkich do zaproszenia Brave Kids do siebie - mówi Iwona Frydryszak, producent wykonawczy projektu Brave Kids.

Brave Kids - Dzieci Świata

W roku 2019 do Polski przyjechały grupy m.in. z Kolumbii, Salwadoru, Indii, Kazachstanu, Estonii, Korei Południowej, Kenii, Palestyny i Gruzji. Łącznie w Brave Kids 2019 wzięło udział ok. 150 dzieci (również z Polski). Gościły one w sześciu miastach. Dodajmy, że na Pomorzu Brave Kids gościło po raz pierwszy. W każdym z powyższych miast była okazja do zobaczenia grup podczas występów artystycznych oraz spotkania się z dziećmi w ramach innych wydarzeń.

Przygotują niepowtarzalny finał

W czerwcu uczestnicy Brave Kids spotkali się w Obornikach Śląskich niedaleko Wrocławia, gdzie przygotowali wielki spektakl finałowy. Niesamowite widowisko można było zobaczyć 7 i 9 lipca na dużej scenie Teatru Polskiego we Wrocławiu. Było ono również szeroko transmitowane w telewizji oraz radiu. To niezwykłe wydarzenie, za każdym razem zaskakuje pomysłowością i energią młodych artystów. W 2018 roku spektakl przyciągnął 1800 widzów.

W tym roku, już po raz drugi, odbył się też projekt towarzyszący Brave Kids - Reunion, w ramach którego spotkały się wybitnie uzdolnieni artystycznie uczestnicy poprzednich edycji projektu. W ramach Reunion w Wałbrzychu oraz w Warszawie i we Wrocławiu spotkała się utalentowana młodzież z Ugandy, Indii, Iranu, Nepalu, Gruzji i Polski, łącznie ok. 30 artystów. Projekt wspierany był przez Jacka Timingeriu, reżysera teatralnego. Co więcej, Brave Kids w 2019 roku odbywał się również zagranicą w Estonii, Indiach, Gruzji i Rumunii.

A może Brave Kids Wąbrzeźno?

W roku 2020 odbędzie się już 11 edycja Brave Kids. W poprzednich wzięło udział łącznie 1500 dzieci ze 180 grup artystycznych, a w swoich domach gościło je 500 polskich rodzin z 13 miast. W tym roku chcielibyśmy aby jednym z miast goszczących to niesamowite przedsięwzięcie było Wąbrzeźnie. W okresie od 27.06-12.07.2020 r. około 14 dzieci z różnych miejsc na świecie będzie gościła w naszym mieście. W tym czasie Brave Kids wraz z dziećmi z naszego miasta oraz Gminy Ryńsk będą tworzyć jeden, wspólny, niezwykły spektakl.

Co sprawia, że Brave Kids jest wyjątkowy? Oczami dzieci

Patronat nad imprezą objął Urząd Miasta Wąbrzeżno, natomiast głównymi koordynatorami projektu są Fundacja Manufaktura Kreatywnego Rozwoju oraz szkoła językowa English House. Do projektu włączyła się również Gmina Ryńsk.

Edycje odbywające się w każdym z miast organizowane są w partnerstwie z lokalnymi organizacjami i instytucjami kultury, dlatego wszystkie instytucje, organizacje, osoby prywatne oraz przedsiębiorstwa chcące wesprzeć projekt Brave Kids Wąbrzeźno zapraszamy do współpracy.

Więcej informacji: www.bravekids.eu oraz www.facebook.com/BraveKids

Kontakt:
Paulina Garbina
tel: 603 889 091
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Manufaktura Kreatywnego RozwojuEnglish House logo

Czytany 106 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 21 styczeń 2020 06:57

Adres Gminy

Urząd Gminy Ryńsk
87-200 Wąbrzeźno
ul. Mickiewicza 21
tel.: (56) 687-75-00
fax.: (56) 450-27-02
skrzynka ePUAP: 8uj4g63pcd

Wyślij wiadomość do Urzędu Gminy

 

Galeria Gmina Ryńsk

Template Settings

Theme Colors

Cyan Red Green Oranges Teal

Layout

Wide Boxed Framed Rounded
Patterns for Layour: Boxed, Framed, Rounded
Top