Informacja dotycząca sposobu postępowania w przypadku podejrzenia zakażenia nowym koronawirusem

W ostatnich kilku tygodniach w Chinach, we Włoszech, Korei Południowej i Iranie oraz innych krajach wystąpiły zachorowania z objawami: gorączki, kaszlu, duszności i problemów z oddychaniem.

Jeśli byłeś w tych krajach w ciągu ostatnich 14 dni (w przypadku zaobserwowania u siebie ww. objawów) lub miałeś kontakt z osobą chorą lub zakażoną nowym koronawirusem SARS-CoV-2 bezzwłocznie, telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną

tel.stacjonarny: (56) 688 17 55; (56) 688 17 90
telefon alarmowy: 693 505 937.

W przypadku nasilonych objawów zadzwoń pod numer alarmowy 112 lub zgłoś się do oddziału zakaźnego, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego.

Została uruchomiona specjalna infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie informacji dla Polaków o postępowaniu w sytuacji wątpliwości podejrzenia koronawirusa. Infolinia działa całodobowo, siedem dni w tygodniu pod numerem telefonu 800-190-590.

PAMIĘTAJ!

W PRZYPADKU KIEDY ISTNIEJE PODEJRZENIE ZAKAŻENIA ALE NIE MASZ JESZCZE OBJAWÓW POZOSTAŃ W DOMU, UNIKAJ BEZPOŚREDNIEGO KONTAKTU Z INNYMI OSOBAMI ABY NIE DOSZŁO DO ROZPRZESTRZENIANIA SIĘ WIRUSA.

Wszelkie wątpliwości dotyczące stanu swojego zdrowia wyjaśniaj telefonicznie lub innymi metodami zdalnej konsultacji.

Nie zgłaszaj się sam do przychodni POZ (chyba, że zostaniesz o to poproszony w określonym terminie) ani nie udawaj się do szpitala bez wcześniejszego uzgodnienia gdzie masz się zgłosić i czy jest to potrzebne.

Jeden chory pacjent (również Ty) może być źródłem zakażenia wszystkich pozostałych osób w poczekalni.

Czytany 374 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 19 marzec 2020 07:01