Wypalanie traw

W związku z nadchodzącym okresem wiosennym, wzrostem temperatury prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności podczas używania otwartego ognia.

Corocznie obserwujemy na terenie naszej gminy proceder nagminnego wypalania traw i pozostałości roślinnych na polach i łąkach będących niejednokrotnie przyczyną powstawania groźnych pożarów lasów, łąk i zabudowań gospodarczych domostw.

Efektem bezmyślnego wypalania traw są wielomilionowe straty materialne, nieodwracalne straty w środowisku naturalnym oraz wypadki z ludźmi kończące się poważnymi poparzeniami, a nawet śmiercią.

Wypalanie pozostałości roślinnych na łąkach, pastwiskach, wrzosowiskach, torfowiskach, nieużytkach, w rowach i na pasach przydrożnych jest zabronione. W stosunku do osób naruszających wyżej wymienione zasady mogą być stosowane sankcje karne określone w Kodeksie Wykroczeń i w Kodeksie Karnym, do pozbawienia wolności włącznie.

Czytany 1741 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 07 kwiecień 2020 13:16

Adres Gminy

Urząd Gminy Ryńsk
87-200 Wąbrzeźno
ul. Mickiewicza 21
tel.: (56) 687-75-00
fax.: (56) 450-27-02
skrzynka ePUAP: /8uj4g63pcd/SkrytkaESP
Facebook: Gmina Ryńsk

Wyślij wiadomość do Urzędu Gminy

 

Galeria Gmina Ryńsk

Template Settings

Theme Colors

Cyan Red Green Oranges Teal

Layout

Wide Boxed Framed Rounded
Patterns for Layour: Boxed, Framed, Rounded
Top