Kluby Seniora w Gminie Ryńsk

Loga UE

Czystochleb, Myśliwiec, Nielub, Orzechówko

Gmina Ryńsk w partnerstwie z Wąbrzeskim Stowarzyszeniem Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski ogłasza nabór uczestników do projektu „Kluby Seniora w Gminie Ryńsk”.

Inicjatywa skierowana jest do niesamodzielnych seniorów i ich opiekunów, będących mieszkańcami gminy Ryńsk.

Kluby Seniora funkcjonować będą w miejscowościach: Czystochleb, Myśliwiec, Nielub, Orzechówko.

W każdym klubie zatrudniony będzie opiekun koordynujący jego pracę. Spotkania w Klubach odbywać się będą w 18-osobowych grupach, a uczestnictwo w klubie będzie bezpłatne.

Szczegółowy sposób funkcjonowania klubu dostosowany będzie do potrzeb i oczekiwań uczestników. Kluby Seniora pracować będą przez 5 dni w tygodniu, po 4 godz. dziennie.

W każdym klubie planowane są:

1. Warsztaty psychologiczne (treningi/doradztwo indywidualne),
  2. Spotkania z lekarzem geriatrą (doradztwo grupowe),
  3. Zajęcia rekreacyjno-ruchowe,
  4. Warsztaty artystyczno/rękodzielnicze,
  5. Wyjazdy integracyjne,
  6. Wyjazdy np. do kina/teatru/operetki dla uczestników i ich opiekunów,
  7. Imprezy integracyjne.

W ramach projektu świadczone będą usługi:

1. Doradztwo psychologiczne i wsparcie indywidualne.
  2. Szkolenie dla opiekunów w miejscu zamieszkania.
  3. Organizacja usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania.
  4. Organizacja dowozów i dojazdów uczestników do Klubu, urzędów, lekarza i innych niezbędnych dla uczestnika.

Nabór uczestników do projektu trwa od 10.05.2021 do 31.05.2021

Zgłoszenia przyjmujemy telefonicznie pod numerami tel. 507 115 160, 690 423 316, 56 687 75 28 w godz. 800 - 1400

Osoby do kontaktu:
Marcin Zdziebłowski - Gmina Ryńsk, tel.: 507 115 160

Projekt realizowany jest w ramach części Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 współfinansowanej z Europejskiego Funduszu Społecznego Osi Priorytetowej 9. Solidarne społeczeństwo, Działania 9.3. Rozwój usług zdrowotnych i społecznych, Poddziałania 9.3.2.Rozwój usług społecznych.

Czytany 1696 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 24 maj 2021 09:03