Program „Czyste Powietrze”

Gmina Ryńsk przy współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu realizuje rządowy program priorytetowy „Czyste Powietrze”.

„Czyste Powietrze” to kompleksowy program, którego celem jest poprawa jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych przez wymianę przestarzałych źródeł ciepła i poprawę efektywności energetycznej budynków mieszkalnych jednorodzinnych.

W ramach  programu „Czyste Powietrze” istnieje możliwość uzyskania dofinansowania na wymianę starych, nieefektywnych kotłów na paliwo stałe na nowoczesne źródła ciepła o najwyższych normach tj: kocioł gazowy kondensacyjny, kocioł olejowy, ogrzewanie elektryczne, kocioł na paliwo stałe spełniający określone wymagania, pompy ciepła lub węzeł cieplny w przypadku podłączenia do sieci ciepłowniczej. Dotacje przyznawane są także na przeprowadzenie niezbędnych prac termomodernizacyjnych budynku.

Program obejmuje dwie grupy Beneficjentów:

  • uprawnionych do podstawowego poziomu dofinansowania  - osoby, których roczny dochód nie przekracza 100 000 zł;
  • uprawnionych do podwyższonego poziomu dofinansowania - osoby, których przeciętny średni miesięczny dochód na osobę w gospodarstwie domowym wskazany w zaświadczeniu wydawanym zgodnie  z art. 411 ust.10g ustawy - Prawo ochrony środowiska nie przekracza:
    • 1 564 zł - w gospodarstwie wieloosobowym
    • 2 189zł - w gospodarstwie jednoosobowym

W Urzędzie Gminy Ryńsk funkcjonuje punkt konsultacyjno-informacyjny programu „Czyste Powietrze”. Punkt czynny jest codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach pracy urzędu. Mieszkańcy Gminy Ryńsk mogą tam uzyskać informacje na temat warunków dofinansowania w ramach programu „Czyste Powietrze”, otrzymać pomoc przy składaniu wniosków oraz przy rozliczeniu przyznanego dofinansowania.

Serdecznie zapraszamy na spotkania informacyjne dotyczące programu „Czyste Powietrze”, które będą odbywać się na terenie Gminy Ryńsk. O terminach spotkań będziemy Państwa informować za pomocą SMS-owego systemu informowania mieszkańców.

Czytany 2223 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 15 lipiec 2021 11:49

Adres Gminy

Urząd Gminy Ryńsk
87-200 Wąbrzeźno
ul. Mickiewicza 21
tel.: (56) 687-75-00
fax.: (56) 450-27-02
skrzynka ePUAP: /8uj4g63pcd/SkrytkaESP
Facebook: Gmina Ryńsk

Wyślij wiadomość do Urzędu Gminy

 

Galeria Gmina Ryńsk

Template Settings

Theme Colors

Cyan Red Green Oranges Teal

Layout

Wide Boxed Framed Rounded
Patterns for Layour: Boxed, Framed, Rounded
Top