Zaproszenie na Pierwszy Festiwal Jazzowy „WąbJAZZno”

Pierwszy Festiwal Jazzowy w Wąbrzeźnie to nowe, poszukujące własnego charakteru wydarzenie, którego repertuar jest bardzo zróżnicowany stylistycznie. Obejmuje ono aż kilkanaście różnorodnych wydarzeń, od muzyki eksperymentalnej począwszy, poprzez jazz nowoorleański, nowoczesny, na fuzji muzyki elektronicznej i jazzu skończywszy.

Wystąpią między innymi: Piotr Damasiewicz, kwintet Anity Łazińskiej, duet Bogusław Grabowski i Maciej Sikała, kwintet Szymona Łukowskiego oraz występ kwartetu wąbrzeźnianina Mateusza Sobiechowskiego.

W programie każdy znajdzie coś dla siebie: basistów zapraszamy na warsztaty z Wojtkiem Pilichowskim, wokalistów na jazzowe warsztaty wokalne z Magdaleną Gołębiowską, a najmłodszych wraz z rodzinami na koncert zespołu “Mama Go :: Jazz Dla Dzieci”. Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na przedfestiwalowe kino. Inauguracją festiwalu będzie improwizacja wąbrzeskiego hejnału wykonana przez Piotra Damasiewicza z wieży kościelnej na Placu Jana Pawła II. Piątkowym wydarzeniom będzie towarzyszył temat inspiracji w improwizacji.

Poza muzyką zapraszamy również na happening, dialogi audiowizualne oraz instalację z serii Hometown - wąbrzeźnianina Krzysztofa Zielińskiego. Muzyczna parada muzyków z grupy Dixie Company przejdzie wraz z mieszkańcami w sobotę ulicami Wąbrzeźna.

Dwa wieczory zakończymy Jam Session, a Grand Finale festiwalu należeć będzie do zespołu Wojtek Pilichowski Band.

Plakat program WabJAZZno 2021

Czytany 1061 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 16 sierpień 2021 09:23

Adres Gminy

Urząd Gminy Ryńsk
87-200 Wąbrzeźno
ul. Mickiewicza 21
tel.: (56) 687-75-00
fax.: (56) 450-27-02
skrzynka ePUAP: /8uj4g63pcd/SkrytkaESP
Facebook: Gmina Ryńsk

Wyślij wiadomość do Urzędu Gminy

 

Galeria Gmina Ryńsk

Template Settings

Theme Colors

Cyan Red Green Oranges Teal

Layout

Wide Boxed Framed Rounded
Patterns for Layour: Boxed, Framed, Rounded
Top