Uroczyste otwarcie świetlicy w Jarantowicach

W dniu 22 października 2021 roku odbyło się uroczyste otwarcie Świetlicy Wiejskiej w Jarantowicach. W uroczystości udział wzięli mieszkańcy sołectwa Jarantowice, przedstawiciele KGW i OSP z terenu Gminy Ryńsk, Radni oraz Sołtysi Gminy Ryńsk, kierownicy jednostek organizacyjnych oraz przedstawiciele sąsiednich samorządów i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Wśród obecnych gości byli między innymi Pan Zbigniew Sosnowski - Wicemarszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Pani Violetta Witkowska - Naczelnik Wydziału w Departamencie Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Pan Bartosz Szymański - Dyrektor Wydziału Koordynacji RLKS Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Pan Karol Sarnecki - Wicestarosta Wąbrzeski oraz Pan Tomasz Zygnarowski - Burmistrz Wąbrzeźna.

Uroczystość rozpoczął występ tercetu smyczkowego, który został przyjęty gromkimi brawami. Następnie Wójt Gminy Ryńsk Pan Władysław Łukasik przedstawił krótki zarys procesu inwestycyjnego oraz okoliczności powstania obiektu. Podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do powstania świetlicy. Proboszcz Parafii p.w. Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Wąbrzeźnie Ks. Jan Kalinowski dokonał poświęcenia obiektu a zaproszeni goście zabrali głos gratulując mieszkańcom wspaniałego obiektu.

Na koniec historyk Paweł Becker przedstawił krótki rys historyczny miejscowości Jarantowice.

Panie z KGW Jarantowice zaprosiły zebranych gości na poczęstunek, którego uwiecznieniem był pyszny tort. Serdecznie wszystkim dziękujemy za poświęcony czas i udział w uroczystości.

autorem zdjęć w galerii jest Marek Motylski

Galeria zawiera 36 zdjęć.

 
Czytany 503 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 26 październik 2021 05:22

Adres Gminy

Urząd Gminy Ryńsk
87-200 Wąbrzeźno
ul. Mickiewicza 21
tel.: (56) 687-75-00
fax.: (56) 450-27-02
skrzynka ePUAP: /8uj4g63pcd/SkrytkaESP
Facebook: Gmina Ryńsk

Wyślij wiadomość do Urzędu Gminy

 

Galeria Gmina Ryńsk

Template Settings

Theme Colors

Cyan Red Green Oranges Teal

Layout

Wide Boxed Framed Rounded
Patterns for Layour: Boxed, Framed, Rounded
Top