Dodatkowe fundusze dla Ziemi Wąbrzeskiej

Blisko 50 milionów złotych trafi do 20 Lokalnych Grup Działania z naszego regionu na uruchomienie nowych firm i inwestycje infrastrukturalne. Część tych środków trafi także do LGD Ziemia Wąbrzeska, do której należy gmina Ryńsk.

Dzięki podpisanemu w środę 10 listopada 2021 r. aneksowi budżet lokalnej strategii rozwoju powiększy się o 474 880 Euro. Dodatkowe środki umożliwią udzielenie premii na podejmowanie działalności gospodarczej, na co zostanie przeznaczonych 148 500 Euro, oraz wsparcie inwestycji infrastrukturalnych w zakresie rozwoju turystyki i rekreacji na kwotę 275 500,00 Euro. Pozostała kwota 50 880 Euro przeznaczona zostanie na koszty bieżące i aktywizację.

Lokalne Grupy Działania są tworzone jaka oddolna inicjatywa przez samych mieszkańców, organizacje pozarządowe lub samorządy. Ich zadaniem jest aktywna działalność na rzecz lokalnej społeczności, wsparcie rozwoju własnego regionu oraz jego promocji. Działalność LGD przyczynia się do rozwiązywania problemów lokalnych społeczności, jak na przykład minimalizowanie bezrobocia.

Właśnie w tym celu dokonano zasilenia budżetów LGD, które możliwe było w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 oraz Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020. Dzięki przekazanym środkom możliwe będzie wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność oraz wsparciu na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji. Mogą być one wykorzystane do 2024 roku.

LGD aneksy fot. Andrzej Goiński

fot. Andrzej Goiński

Czytany 112 razy Ostatnio zmieniany środa, 17 listopad 2021 06:49

Adres Gminy

Urząd Gminy Ryńsk
87-200 Wąbrzeźno
ul. Mickiewicza 21
tel.: (56) 687-75-00
fax.: (56) 450-27-02
skrzynka ePUAP: /8uj4g63pcd/SkrytkaESP
Facebook: Gmina Ryńsk

Wyślij wiadomość do Urzędu Gminy

 

Galeria Gmina Ryńsk

Template Settings

Theme Colors

Cyan Red Green Oranges Teal

Layout

Wide Boxed Framed Rounded
Patterns for Layour: Boxed, Framed, Rounded
Top