Gmina Ryńsk współtworzy spółkę Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa „Nowy Dom”

W dniu 2 grudnia 2021 roku po blisko 11 miesiącach prac wraz z samorządami: Gminą Miasto Wąbrzeźno, Gminą Książki, Gminą Płużnica, Gminą Dębowa Łąka, Gminą Lisewo, Gminą Radomin, Gminą Miasto Golub-Dobrzyń, Gminą Golub-Dobrzyń założyliśmy spółkę Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa Nowy Dom, której zadaniem będzie budowanie mieszkań na terenie naszych jednostek. Na utworzenie Spółki każda z gmin pozyskała 3 mln złotych z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa, które niebawem zasilą konto spółki.

Powołanie spółki jest odpowiedzią na rosnące potrzeby mieszkaniowe w naszych samorządach. Zależny nam by te mieszkania były dostępne dla osób z mniejszymi możliwościami finansowymi, stąd decyzja o powołaniu spółki budującej mieszkania w formule budownictwa społecznego. W tej formie możemy pozyskiwać dodatkowe środki na tańsze dostępne mieszkania. Wierzymy, że ta decyzja przyczyni się do pozostania wielu młodych osób w naszej gminie, gdyż będą mieli szanse zamieszkać we własnym mieszkaniu.

Mieszkania w SIM będą mogły wynajmować osoby spełniające kryteria dochodowe określone ustawowo i nieposiadające tytułu prawnego do innego lokalu w tej samej miejscowości. Innymi słowy będą to lokale przeznaczone dla osób i rodzin nieposiadających własnego mieszkania, którzy dysponują środkami na regularne opłacanie czynszu, jednak ich dochody są za niskie na zaciągnięcie kredytu hipotecznego na mieszkanie.

W związku z tym zapraszamy Państwa do udziału w ankiecie, której wyniki będą przydatne do realizacji inwestycji mieszkaniowej w Gminie Ryńsk.

Ankieta „Planowane inwestycje mieszkaniowe w naszej gminie”

Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa "Nowy Dom"1638513823127Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa "Nowy Dom" 2Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa "Nowy Dom" 3Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa "Nowy Dom" 4Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa "Nowy Dom" 5Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa "Nowy Dom" 6Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa "Nowy Dom" 7Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa "Nowy Dom" 8Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa "Nowy Dom" 9

 

Czytany 215 razy Ostatnio zmieniany piątek, 03 grudzień 2021 11:24

Adres Gminy

Urząd Gminy Ryńsk
87-200 Wąbrzeźno
ul. Mickiewicza 21
tel.: (56) 687-75-00
fax.: (56) 450-27-02
skrzynka ePUAP: /8uj4g63pcd/SkrytkaESP
Facebook: Gmina Ryńsk

Wyślij wiadomość do Urzędu Gminy

 

Galeria Gmina Ryńsk

Template Settings

Theme Colors

Cyan Red Green Oranges Teal

Layout

Wide Boxed Framed Rounded
Patterns for Layour: Boxed, Framed, Rounded
Top