Informacja dla hodowców drobiu

W związku z pojawiającymi się w województwie kujawsko-pomorskim ogniskami wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI), w dniu 13 stycznia 2022 r. Wojewoda Kujawsko-Pomorski wydał rozporządzenie w sprawie zarządzenia środków podejmowanych w związku z ryzykiem wystąpienia wysoce zjadliwej grypy ptaków na terenie powiatów aleksandrowskiego, brodnickiego, bydgoskiego, chełmińskiego, golubsko-dobrzyńskiego, grudziądzkiego, inowrocławskiego, lipnowskiego, mogileńskiego, nakielskiego, radziejowskiego, rypińskiego, sępoleńskiego, świeckiego, toruńskiego, tucholskiego, wąbrzeskiego, włocławskiego, żnińskiego.

Rozporządzenie wprowadza zakazy oraz nakazy dla hodowców drobiu. Prosimy o zapoznanie się z postanowieniami rozporządzenia.

Rozporządzenie Wojewody Kujawsko-Pomorskiego z dnia 13 stycznia 2022 r. (PDF)

Czytany 1517 razy Ostatnio zmieniany piątek, 14 styczeń 2022 13:41