Eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

W dniu 30 marca 2022 r. w świetlicy w Jarantowicach odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Celem turnieju jest popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, wiedzy na temat techniki pożarniczej oraz pierwszej pomocy.

W konkursie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych w Jarantowicach, Myśliwcu, Ryńsku i Zieleniu.

Uczestnicy turnieju zostali podzieleni na dwie grupy wiekowe:

• I grupa wiekowa – uczniowie klas I - IV szkoły podstawowej,
  • II grupa wiekowa – uczniowie klas V - VIII szkoły podstawowej.

Nad przebiegiem Turnieju czuwało jury w składzie: przedstawiciel Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wąbrzeźnie kpt. Dawid Krajnik, Sekretarz Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP Joanna Kozłowska, Komendant Gminny ZOSP RP Marcin Milanik, Wiceprezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP Zbigniew Szydzik oraz druh OSP Jarantowice Michał Szydzik.

Młodzież wykazała się szeroką wiedzą m.in. z zakresu funkcjonowania Ochotniczych Straży Pożarnych i Państwowej Straży Pożarnej, udzielania pierwszej pomocy oraz budowy i rodzajów sprzętu pożarniczego.

Na szczególne wyróżnienie zasługują:

• w I grupie wiekowej: Lena Neumann - uczennica Szkoły Podstawowej w Ryńsku, która zajęła I miejsce, Agata Stefańska - uczennica Szkoły Podstawowej w Myśliwcu, zdobywczyni II miejsca oraz Edyta Sądowska - uczennica Szkoły Podstawowej w Myśliwcu, która zajęła III miejsce,
  • w II grupie wiekowej: Dominik Berg - uczeń Szkoły Podstawowej w Zieleniu, który zajął I miejsce, Alan Narewski - uczeń Szkoły Podstawowej w Myśliwcu, który zajął II miejsce oraz Julia Adamek - uczennica Szkoły Podstawowej w Myśliwcu, która zajęła III miejsce,

Wszyscy uczestnicy biorący udział w turnieju otrzymali nagrody i dyplomy.

Uczniowie, którzy w swoich kategoriach zajęli I i II miejsca będą reprezentować naszą gminę w etapie powiatowym Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

Czytany 1487 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 05 kwiecień 2022 09:22