100-lecie OSP Zieleń i Gminne Obchody Dnia Strażaka

W sobotę 11 czerwca 2022 roku miała miejsce uroczystość Jubileuszu 100-lecia powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Zieleniu połączona z Obchodami Gminnego Dnia Strażaka.

W uroczystości udział wzięli m.in. Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP dh Jarosław Herbowski, Zastępca Kujawsko-Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Sławomir Herbowski, Wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP dh Jarosław Tylmanowski, Wicestarosta wąbrzeski Karol Sarnecki, Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP Gminy Ryńsk, a zarazem Wójt Gminy Ryńsk Władysław Łukasik, Komendant Gminny dh Marcin Milanik, Komendant Powiatowy PSP w Wąbrzeźnie kpt. Robert Stasiak, Radni, Sołtysi oraz przedstawiciele KGW, delegacje i poczty sztandarowe z OSP, Naczelnik Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Toruniu mł. insp. Paweł Pańczyk, funkcjonariusze służby celno-skarbowej i policji oraz żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej, mieszkańcy wsi oraz gospodarze uroczystości - druhny i druhowie OSP w Zieleniu.

Uroczystość rozpoczęto mszą świętą w intencji strażaków i ich rodzin celebrowaną przez kapelana strażaków ks. Juranda Paczkowskiego, proboszcza parafii Św. Piotra i Pawła w Zieleniu oraz ks. Wojciecha Radzikowskiego, proboszcza parafii pw. Świętej Marii Magdaleny w Orzechowie.

Po mszy zebrani przemaszerowali pod remizę, gdzie miała miejsce dalsza część obchodów. Dowódca uroczystości druh Mariusz Gerc złożył meldunek druhowi Jarosławowi Herbowskiemu Prezesowi Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP, a następnie druh Władysław Łukasik Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP powitał przybyłych gości. Podczas uroczystości jednostka otrzymała nowy sztandar ufundowany przez społeczność Gminy Ryńsk oraz dokonano odsłonięcia pamiątkowej tablicy. Druh Michał Nowek zaprezentował historię jednostki OSP w Zieleniu.

Uroczystość była także okazją do uhonorowania odznaczeniami wielu zasłużonych druhów. Po ceremonii wręczenia odznaczeń głos zabrali zaproszeni goście kierując słowa podziękowania i uznania oraz życzenia dla strażaków. Na zakończenie Prezes OSP Zieleń Judyta Majewska-Nowek oraz Naczelnik OSP Zieleń Mariusz Gerc wręczyli podziękowania zaproszonym gościom, sponsorom, instytucjom oraz osobom fizycznym.

Po zakończeniu części oficjalnej odbył się Piknik Strażacki na boisku przy Szkole Podstawowej w Zieleniu.

 

autorem zdjęć w galerii jest Marek Motylski
galeria zawiera 93 zdjęcia

Czytany 1356 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 14 czerwiec 2022 05:32

Adres Gminy

Urząd Gminy Ryńsk
87-200 Wąbrzeźno
ul. Mickiewicza 21
tel.: (56) 687-75-00
fax.: (56) 450-27-02
skrzynka ePUAP: /8uj4g63pcd/SkrytkaESP
Facebook: Gmina Ryńsk

Wyślij wiadomość do Urzędu Gminy

 

Galeria Gmina Ryńsk

Template Settings

Theme Colors

Cyan Red Green Oranges Teal

Layout

Wide Boxed Framed Rounded
Patterns for Layour: Boxed, Framed, Rounded
Top