Zmiany w programie „Czyste Powietrze”

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu informuje, że z dniem 15 lipca 2022 r. wprowadzone zostały zmiany w programie priorytetowym „Czyste Powietrze”, które umożliwiają Beneficjentom uprawnionym do podwyższonego lub najwyższego poziomu dofinasowania, otrzymanie prefinansowania przedwzięcia (wypłaty części kwoty dotacji w formie zaliczki).

Modyfikacja programu pn. „Czyste Powietrze Plus” dotyczy udzielenia przedpłaty dla nowych Beneficjentów, na podstawie umowy dotacji z prefinansowaniem, zawartej z Benetficjentem uprawnionym do podwyższonego lub najwyższego poziomu dofinansowania.

Zmiany dotyczą finansowania przedsięwzięć rozpoczętych nie wcześniej niż 6 miesięcy przed datą złożenia wniosku o dofinansowanie. Zastosowanie nowego rozwiązania finansowego sprawi, że wykonawca, z którym Beneficjent zawarł umowę, będzie mógł otrzymać aż do 50 procent przewidzianej kwoty dotacji, jeszcze przed rozpoczęciem prac.

Obecne zmiany sprawią, że program w nowej odsłonie, pod nazwą „Czyste Powietrze Plus”, stanie się bardziej atrakcyjny i dostępny dla osób o najżniszych dochodach.

Dokumenty o zmianie programu są do pobrania na portalu WFOŚiGW w Toruniu pod adresem: https://wfosigw.torun.pl/aktualnosc-5-771-ogloszenie_o_zmianie_programu.html

Czytany 1045 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 21 lipiec 2022 07:32