Wyniki tegorocznej edycji konkursu „Piękna Zagroda”

W tym roku odbyła się 20. edycja gminnego etapu konkursu „Piękna Zagroda”. Konkurs rozstrzygany był w dwóch kategoriach: „Najbardziej zadbana działka siedliskowa” oraz „Najbardziej zadbana zagroda wiejska”.

Do rywalizacji zgłoszono łącznie 9 ogródków i zagród. Komisja konkursowa miała ciężkie zadanie, by wybrać te najpiękniejsze, ponieważ każdy zgłoszony ogródek oraz każda zgłoszona zagroda były urokliwe, zadbane, bogate w różnorodne rośliny.

Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród nastąpiło 3 września 2022 r. podczas Dożynek Gminnych w Jarantowicach.

Laureaci etapu gminnego konkursu „Piękna zagroda 2022”

Kategoria „Najbardziej zadbana zagroda wiejska”

  • 1. miejsce – Państwo Wioletta i Andrzej Łęgowscy z Orzechowa
  • 2. miejsce – Państwo Katarzyna i Tomasz Więckowscy z Jarantowic
  • 3. miejsce – Pani Małgorzata Szydzik z Jarantowic
  • ex aequo – Państwo Aleksandra i Krzysztof Saja z Pływaczewa

Kategoria „Najbardziej zadbana działka siedliskowa”

  • 1. miejsce – Pani Milena Biestek z Wałycza
  • 2. miejsce – Pani Anna Kmiecik z Myśliwca
  • 3. miejsce – Pani Barbara Galarowicz z Pływaczewa

Ponadto wyróżnienie za różnorodność gatunków i odmian roślin w ogrodzie przydomowym otrzymały:

  • Pani Halina Paprocka z Węgorzyna
  • Pani Mirosława Ruta z Pływaczewa

Zwycięzcy każdej kategorii przeszli do etapu powiatowego konkursu. Laureatom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy. Jednocześnie już teraz zapraszamy wszystkich mieszkańców Gminy Ryńsk do udziału w przyszłorocznej edycji „Pięknej Zagrody”.

Piękna Zagroda 2022 Fot. 1Piękna Zagroda 2022 Fot. 2Piękna Zagroda 2022 Fot. 3Piękna Zagroda 2022 Fot. 4Piękna Zagroda 2022 Fot. 5Piękna Zagroda 2022 Fot. 6Piękna Zagroda 2022 Fot. 7Piękna Zagroda 2022 Fot. 8Piękna Zagroda 2022 Fot. 9

Czytany 965 razy Ostatnio zmieniany środa, 07 wrzesień 2022 12:45

Adres Gminy

Urząd Gminy Ryńsk
87-200 Wąbrzeźno
ul. Mickiewicza 21
tel.: (56) 687-75-00
fax.: (56) 450-27-02
skrzynka ePUAP: /8uj4g63pcd/SkrytkaESP
Facebook: Gmina Ryńsk

Wyślij wiadomość do Urzędu Gminy

 

Galeria Gmina Ryńsk

Template Settings

Theme Colors

Cyan Red Green Oranges Teal

Layout

Wide Boxed Framed Rounded
Patterns for Layour: Boxed, Framed, Rounded
Top