Eliminacje Gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

W dniu 30 marca 2023 r. w świetlicy, w Pływaczewie odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Celem Turnieju jest popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży wiedzy ze znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej, szeroko rozumianego ratownictwa oraz wiedzy z zakresu bezpieczeństwa powszechnego, a także historii i tradycji ruchu strażackiego.

W konkursie wzięli udział uczniowie ze wszystkich szkół podstawowych z terenu Gminy Ryńsk.

Zgodnie z regulaminem uczestnicy startują w dwóch grupach wiekowych:

  • I grupa wiekowa – uczniowie klas I-IV szkoły podstawowej,
  • II grupa wiekowa – uczniowie klas V-VIII szkoły podstawowej.

Nad przebiegiem Turnieju czuwało jury w składzie: przedstawiciel Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wąbrzeźnie - kpt. Dawid Krajnik, Sekretarz Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP Joanna Kozłowska, Komendant Gminny ZOSP RP Marcin Milanik oraz druhowie OSP Pływaczewo Marcin Kopeć i Mateusz Saja.

Młodzież wykazała się szeroką wiedzą m.in. z zakresu funkcjonowania Ochotniczych Straży Pożarnych i Państwowej Straży Pożarnej, udzielania pierwszej pomocy oraz budowy i rodzajów sprzętu pożarniczego.

Na szczególne wyróżnienie zasługują:

  • w I grupie wiekowej: Lena Barska - uczennica Szkoły Podstawowej w Ryńsku, która zajęła I miejsce, Aleksandra Puzon - uczennica Szkoły Podstawowej w Jarantowicach, zdobywczyni II miejsca oraz Amelia Harczenko – również uczennica Szkoły Podstawowej w Jarantowicach, która zajęła III miejsce,
  • w II grupie wiekowej: Agata Stefańska - uczennica Szkoły Podstawowej w Myśliwcu, która zajęła I miejsce, Lena Rosłan - uczennica Szkoły Podstawowej w Jarantowicach, która zajęła II miejsce oraz Liliana Frątczak - uczennica Szkoły Podstawowej w Myśliwcu, która zajęła III miejsce,

Wszyscy uczestnicy biorący udział w turnieju otrzymali dyplomy i nagrody.

Uczniowie, którzy w swoich kategoriach zajęli I i II miejsca będą reprezentować naszą gminę w etapie powiatowym Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

autorem zdjęć w galerii jest Marek Motylski
galeria zawiera 23 zdjęcia

Czytany 414 razy Ostatnio zmieniany piątek, 31 marzec 2023 07:07

Adres Gminy

Urząd Gminy Ryńsk
87-200 Wąbrzeźno
ul. Mickiewicza 21
tel.: (56) 687-75-00
fax.: (56) 450-27-02
skrzynka ePUAP: /8uj4g63pcd/SkrytkaESP
Facebook: Gmina Ryńsk

Wyślij wiadomość do Urzędu Gminy

 

Galeria Gmina Ryńsk

Template Settings

Theme Colors

Cyan Red Green Oranges Teal

Layout

Wide Boxed Framed Rounded
Patterns for Layour: Boxed, Framed, Rounded
Top