Komunikat Gminy o przedsięwzięciu „Poznaj Polskę"

W dniu 04 maja 2023 r. pomiędzy Gminą Ryńsk a Ministerstwem Edukacji i Nauki zostało podpisane porozumienie nr MEiN/2023/DPI/1186 o udzielenie wsparcia finansowego na realizację zadania w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą: „Poznaj Polskę”.

Przedmiotem przedsięwzięcia jest wsparcie organów prowadzących publiczne i niepubliczne szkoły dla dzieci i młodzieży w realizacji zadań mających na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki.

Wysokość przyznanej przez MEiN dotacji celowej na realizację w/w przedsięwzięcia wynosi 12.515 zł.

Całkowity koszt zadania wynosi 18.503 zł.

W przedsięwzięciu ,,Poznaj Polskę” bierze udział Szkoła Podstawowa im. Mikołaja z Ryńska w Ryńsku prowadzona przez Gminę Ryńsk, która zrealizuje 3 wycieczki.

Wycieczki szkolne, zgodnie z założeniami przedsięwzięcia zostaną przeprowadzone do dnia 15 grudnia 2023 r.

Poznaj Polske loga

Plakat Poznaj Polskę