Wnioski na kolektory słoneczne i instalacje fotowoltaiczne

W związku z planowanym w IV kwartale 2016 r. naborem wniosków o dofinansowanie instalacji OZE ze środków Unii Europejskiej w ramach RPO na lata 2014-2020, informuję, iż Gmina Wąbrzeźno zamierza ubiegać się o dofinansowanie w ramach niniejszego naboru. Wstępne założenia zakładają, że projekt polegał będzie na montażu instalacji kolektorów słonecznych do podgrzewania ciepłej wody użytkowej i instalacji fotowoltaicznych zlokalizowanych na budynkach mieszkalnych położonych na terenie Gminy Wąbrzeźno. Projekt będzie realizowany wyłącznie w przypadku otrzymania przez Gminę dofinansowania ze środków Unii Europejskiej. Wysokość dofinansowania wynosi do 85% kosztów kwalifikowanych. Minimalny wkład własny beneficjenta 15% kosztów kwalifikowanych.

Zainteresowani udziałem w projekcie mieszkańcy gminy proszeni są o składanie wniosków o wstępne zakwalifikowanie do realizacji projektu wraz z deklaracją do dnia 21.10.2016 r. Wnioski dostępne są na stronie internetowej www.ugw.pl oraz w siedzibie Urzędu Gminy, pok. 104.
Każdy zgłaszający udział w projekcie zobowiązany jest w terminie do 7 dni od dnia złożenia wniosku dostarczyć wypełnioną ankietę mającą na celu określenie doboru instalacji OZE oraz dokonać wpłaty kwoty w wysokości 500,00 zł* tytułem zaliczki na realizację projektu na konto nr 85 9486 0005 0030 0908 2006 0001. Kopię dowodu wpłaty załączyć należy do ankiety.

* W przypadku nie otrzymania przez Gminę dofinansowania kwota pomniejszona o koszt wykonania dokumentacji technicznej zostanie zwrócona.

Wniosek_Deklaracja_OZE

Ankieta_OZE