Piękne zagrody rozstrzygnięte

Podczas dożynek gminnych, które odbyły się w dniu 27 sierpnia 2016 roku w Myśliwcu, ogłoszone zostały wyniki XVI edycji konkursu Piękna Zagroda. Konkurs ten ma na celu zachęcenie mieszkańców terenów wiejskich do dbania i upiększania swoich ogrodów oraz obejść.
Z roku na rok cieszy się niezmienną popularnością, co związane jest z coraz większą liczbą piękniejących zagród na terenie Gminy Wąbrzeźno. Konkurs organizowany jest w dwóch etapach: gminnym i powiatowym. Przeprowadzony jest w kategoriach na najbardziej zadbaną działkę siedliskową oraz na najbardziej zadbaną zagrodę wiejską.


W tym roku na etapie gminnym w konkursie udział wzięło 17 uczestników z terenu naszej gminy, a w lipcu komisja konkursowa dokonała oceny zgłoszonych do konkursu zagród i ogródków. Wyniki zostały przedstawione na uroczystości dożynkowej w Myśliwcu. Wszystkie zagrody biorące udział w konkursie były pięknie i starannie przygotowane, każda odznaczała się swoją wyjątkowością i niepowtarzalnością, jednak w konkursach jest tak, że należy przyznać kolejne miejsca, nawet jeśli to trudne zadanie.

W kategorii na najbardziej zadbaną zagrodę wiejską I miejsce zajęli Państwo Anastazja i Aleksander Wikowscy z Jarantowiczek,
II miejsce Państwo Aleksandra i Miłosz Karnas z Myśliwca
oraz III miejsce Państwo Anna i Radosław Bokota z Jarantowic.

W kategorii na najbardziej zadbaną działkę siedliskową zwyciężyła Pani Hanna Zubrzycka z Czystochlebia,
II miejsce ex aequo zajęły Pani Małgorzata Górecka z Ryńska oraz Pani Alicja Kozubowska z Myśliwca,
III miejsce zajął Pan Andrzej Ceran z Plebanki.

Dodatkowo za bardzo dużą różnorodność odmian i gatunków roślin w ogrodzie przydomowym wyróżniona została Pani Edyta Zubrzycka z Myśliwca. Pozostali uczestnicy otrzymali drobne upominki w postaci roślin, za chęć pokazania swojego ogrodu oraz prace wkładaną w jego pielęgnację i utrzymanie. Konkurs z roku na rok nabiera coraz większego tempa i przyciąga uwagę coraz większej liczby osób, dlatego już teraz zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu już za rok.  

Czytany 4026 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 29 listopad 2016 13:30

Adres Gminy

Urząd Gminy Ryńsk
87-200 Wąbrzeźno
ul. Mickiewicza 21
tel.: (56) 687-75-00
fax.: (56) 450-27-02
skrzynka ePUAP: /8uj4g63pcd/SkrytkaESP
Facebook: Gmina Ryńsk

Wyślij wiadomość do Urzędu Gminy

 

Galeria Gmina Ryńsk

Template Settings

Theme Colors

Cyan Red Green Oranges Teal

Layout

Wide Boxed Framed Rounded
Patterns for Layour: Boxed, Framed, Rounded
Top