GMINA RYŃSK

Na podstawie Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 19 lipca 2016 roku w sprawie ustalania granic niektórych gmin i miast nadania niektórym miejscowościom statusu miasta oraz zmiany nazwy gminy z dniem 1 stycznia 2017 roku Gmina Wąbrzeźno zmieni nazwę na Gmina Ryńsk. Przypominamy, że zmiana ta ma skutek jedynie formalny i nie niesie za sobą praktycznie żadnych komplikacji dla naszych mieszkańców.

Dowody osobiste mieszkańców nie tracą ważności, dane administracyjno-geodezyjne zostaną zmienione z urzędu, a siedziba Urzędu pozostaje w Wąbrzeźnie przy ulicy Mickiewicza 21.

Przypominamy, że w roku 2015 odbyły się konsultacje społeczne we wszystkich sołectwach gminy Wąbrzeźno, w których ponad 69% głosujących opowiedziało się za zmianą nazwy. Niedługo później, głosowanie miało miejsce na sesji Rady Gminy, podczas którego stosunkiem głosów 13 głosów za, 1 przeciw, a 1 wstrzymujący podjęto uchwałę o wystąpieniu z wnioskiem o zmianę nazwy gminy do Ministerstwa Cyfryzacji i Administracji za pośrednictwem Wojewody Kujawsko – Pomorskiego. Przez ponad rok trwała procedura weryfikacji zasadności i kompletności wniosku, która ostatecznie zakończyła się sukcesem. Gmina Ryńsk, która zacznie funkcjonować od 1 stycznia 2017 roku nawiązuje do historii, bowiem funkcjonowała już w latach 1934 – 1954.  

Czytany 3266 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 29 listopad 2016 13:30

Adres Gminy

Urząd Gminy Ryńsk
87-200 Wąbrzeźno
ul. Mickiewicza 21
tel.: (56) 687-75-00
fax.: (56) 450-27-02
skrzynka ePUAP: /8uj4g63pcd/SkrytkaESP
Facebook: Gmina Ryńsk

Wyślij wiadomość do Urzędu Gminy

 

Galeria Gmina Ryńsk

Template Settings

Theme Colors

Cyan Red Green Oranges Teal

Layout

Wide Boxed Framed Rounded
Patterns for Layour: Boxed, Framed, Rounded
Top