Dożynki Gminno-Parafialne - Myśliwiec 2016

Mieszkańcy całej gminy i nie tylko świętowali udane żniwa podczas Dożynek w Myśliwcu. Muzyczne występy, konkursy i zabawa to tylko niektóre z atrakcji tegorocznych dożynek. Zespół Szkół w Myśliwcu tętnił życiem, mimo że do roku szkolnego pozostało jeszcze parę dni. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. Dziękczynną sprawowaną przez ks. dziekana Kazimierza Śmigeckiego.
Starostowie dożynek: Violetta Grabowska z Jaworza i Sławomir Motycki z Myśliwca oraz wicestarostowie: Aleksandra Karnas z Myśliwca i Andrzej Sipak z Wałyczyka przekazali Wójtowi Gminy Władysławowi Łukasikowi i Wiceprzewodniczącym Rady Gminy Krzysztofowi Guściorze oraz Romanowi Gruszce chleb, którym gospodarze dożynek podzielili się z przybyłymi na świętowanie gośćmi. Poświęcone podczas mszy świętej bujne wieńce dożynkowe przykuwały uwagę przybyłych gości, wśród których nie zabrakło członkiń Kół Gospodyń Wiejskich.

Panie prezentowały swoje specjały kulinarne na dziesięciu namiotowych stoiskach. Momentem, na który czekało wielu gości był występ piosenkarza disco polo - Sławomira Lisowskiego, który wraz ze swoimi tancerkami zapewnił publiczności koncertowe emocje.
Wspaniały występ muzyczny zaprezentował również nastolatek z Wałycza - Wiktor Chmiel.
Podczas dożynek, tradycyjnie rozwiązany został konkurs na „Piękną Zagrodę”, a także wręczone zostały nagrody za szczególnie urokliwe wykonanie wieńców dożynkowych.
Ku uciesze przybyłych gości na dożynkach odbyły się występy ognistych tancerzy i zespołu „Pomorze”. Multum atrakcji mieli również najmłodsi mieszkańcy Gminy Wąbrzeźno, którzy byli bawieni przez animatorki.
Sporo pozytywnych wrażeń zapewniła młodzież z ZS w Myśliwcu swoim występem artystycznym. Wieczorem rozpoczęła się zabawa taneczna, która trwała do późnych godzin nocnych i przebiegała w miłej i spokojnej atmosferze.
Do następnych dożynek trzeba czekać aż rok, a my już teraz serdecznie na nie zapraszamy – na pewno będzie przynajmniej równie wspaniale, jak w tym roku.

 

Czytany 3642 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 25 luty 2018 19:08

Adres Gminy

Urząd Gminy Ryńsk
87-200 Wąbrzeźno
ul. Mickiewicza 21
tel.: (56) 687-75-00
fax.: (56) 450-27-02
skrzynka ePUAP: /8uj4g63pcd/SkrytkaESP
Facebook: Gmina Ryńsk

Wyślij wiadomość do Urzędu Gminy

 

Galeria Gmina Ryńsk

Template Settings

Theme Colors

Cyan Red Green Oranges Teal

Layout

Wide Boxed Framed Rounded
Patterns for Layour: Boxed, Framed, Rounded
Top