Gminne eliminacje XXXIX Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

W dniu 23.03.2016 r. w Zespole Szkół w Myśliwcu odbyły się gminne eliminacje XXXIX Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”
Konkurs ma na celu popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej i cieszy sią niezmiennie dużym zainteresowaniem.


W Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej wzięli udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z Myśliwca i Zielenia, szkoły ponadgimnazjalnej we Wroniu.
Uczestnicy zostali podzieleni na trzy grupy wiekowe: uczniowie szkół podstawowych – I grupa wiekowa, uczniowie szkół gimnazjalnych -II grupa wiekowa oraz uczniowie szkół ponadgimnazjalnych – III grupa wiekowa.
Młodzież wykazała się szeroką wiedzą m.in. z zakresu funkcjonowania Ochotniczych Straży Pożarnych i Państwowej Straży Pożarnej , udzielania pierwszej pomocy oraz budowy i rodzajów sprzętu pożarniczego.
Na szczególne wyróżnienie zasługują Katarzyna Kosińska ze Szkoły Podstawowej w Zieleniu, która zajęła I miejsce, Agata Mytlewska ze Szkoły Podstawowej w Zieleniu, która zajęła II miejsce oraz Aleksandra Łaga ze Szkoły Podstawowej w Myśliwcu, która zajęła III miejsce. W kategorii szkół gimnazjalnych laureatką I miejsca została Patrycja Cisło z Gimnazjum z Myśliwca, Kamila Kosińska z Gimnazjum w Zieleniu zajęła II miejsce oraz Julia Krzemień z Gimnazjum z Zielenia zajęła III miejsce.
W grupie Szkół ponadgimnazjalnych we Wroniu I miejsce zajęła Karolina Sołowiej, II miejsce zajęła Marta Zacharska oraz III miejsce zajęła Agata Winiarska. Wszyscy uczniowie biorący udział w turnieju otrzymali nagrody i dyplomy. Przed młodymi ludźmi, zdobywcami I i II miejsc, kolejne wyzwanie jakim są powiatowe eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, które odbędą się 08.04.2016 r. w Świetlicy wiejskiej Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowej Wsi Królewskiej.  

DSC 0031 DSC 0039
DSC 0078
Czytany 3022 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 05 grudzień 2016 19:53

Adres Gminy

Urząd Gminy Ryńsk
87-200 Wąbrzeźno
ul. Mickiewicza 21
tel.: (56) 687-75-00
fax.: (56) 450-27-02
skrzynka ePUAP: /8uj4g63pcd/SkrytkaESP
Facebook: Gmina Ryńsk

Wyślij wiadomość do Urzędu Gminy

 

Galeria Gmina Ryńsk

Template Settings

Theme Colors

Cyan Red Green Oranges Teal

Layout

Wide Boxed Framed Rounded
Patterns for Layour: Boxed, Framed, Rounded
Top