Człowiek znikąd po raz drugi

Spotkanie autorskie z Łukaszem Gapińskim z Wałycza, który opowiadał o swojej najnowszej książce Człowiek Znikąd Tom II: Tarcza Słońca miało miejsce w Sali Kolumnowej Wąbrzeskiego Domu Kultury.

Podczas promocji autor, a także pracownik Urzędu Gminy Wąbrzeźno odpowiadał na pytania zadawane przez prowadzącą Aleksandrę Kurek - dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Witalisa Szlachcikowskiego - oraz przez liczne grono miłośników Człowieka Znikąd.
Na spotkaniu był również obecny tajemniczy, zakapturzony gość, który czytał zebranym fragmenty z prezentowanej książki. Człowiek Znikąd: Tarcza Słońca to kolejna porcja wspaniałej powieści, w której fakty historycznie są przemieszane z fantastyką i mitologią słowiańską.
Przypominamy, że pierwszy tom otrzymał tytuł „Najlepszej książki na jesień 2013” według internautów, a tom II: Tarcza Słońca zdobył tytuł „Najlepszej książki na jesień 2015 roku” oraz „Najlepszej książki roku 2015”. Po oficjalnej części można było spokojnie porozmawiać o książce z jej autorem przy kawie i pączkach. Warto wspomnieć, że twórca zapowiedział prace nad trzecim i ostatnim tomem „Człowieka Znikąd”. Pozostaje tylko czekać… I czytać.

* * *

Łukasz Gapiński zajął II miejsce w plebiscycie „Człowiek Roku 2015 Gazety Pomorskiej” W finałowym etapie plebiscytu zdobył 11179 głosów , co dało mu II miejsce wśród prawie 60 kandydatów z całego województwa. Walka o to, by zająć tak wysokie miejsce była zacięta, a sytuacja zmieniała się z dnia na dzień. Pierwsze miejsce zdobył Jarosław Dąbrowski z Aleksandrowa Kujawskiego.
Osiągnięcie tak wysokiego miejsca w plebiscycie to efekt pracy włożonej w dzieła, jakie stworzył Łukasz Gapiński, pracownik Urzędu Gminy. Popularność książek z serii „Człowiek Znikąd” jest coraz większa, co jak widać motywuje naszego kolegę do rozwijania swojego talentu. Pierwszy etap odbył się w styczniu i wyłonił z każdego powiatu 3 laureatów, którzy tym samym zakwalifikowali się do finałowego, wojewódzkiego etapu. Gala rozdania nagród miała miejsce w Toruniu 29 lutego 2016 roku. 

Zdjęcie z Gazety Pomorskiej (fot. Jacek Smarz)

Czytany 2624 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 05 grudzień 2016 20:21

Adres Gminy

Urząd Gminy Ryńsk
87-200 Wąbrzeźno
ul. Mickiewicza 21
tel.: (56) 687-75-00
fax.: (56) 450-27-02
skrzynka ePUAP: /8uj4g63pcd/SkrytkaESP
Facebook: Gmina Ryńsk

Wyślij wiadomość do Urzędu Gminy

 

Galeria Gmina Ryńsk

Template Settings

Theme Colors

Cyan Red Green Oranges Teal

Layout

Wide Boxed Framed Rounded
Patterns for Layour: Boxed, Framed, Rounded
Top