Usuwanie azbestu z terenu gminy

Tradycyjnie już w październiku br. zakończona została realizacja zadania: Usuwanie materiałów zawierających azbest z terenu gminy Wąbrzeźno w roku 2016.” Po wyłonieniu wykonawcy, którym została firma MG ECO INVEST z powiatu golubskiego, w okresie od czerwca, rozpoczęto prace związane z demontażem pokryć dachowych zawierających niebezpieczny materiał.

Dzięki środkom Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu refundującego zadanie, zdjęte zostały płyty cementowo-azbestowe o wadze 85 Mg z 28 nieruchomości leżących na terenie Gminy Wąbrzeźno. Od 2011 roku, kiedy to realizujemy zadanie usuwania azbestu z naszych dachów, zutylizowane zostało już 455 Mg. Wciąż jednak na terenie naszej gminy zalega spora ilość tego materiału, a rok 2032, do kiedy każdy właściciel nieruchomości musi zutylizować azbest zbliża się nieubłaganie. Dlatego również w 2017 roku planujemy kontynuować wspieranie naszych mieszkańców w tym temacie. O środki na usuwanie azbestu ze swojej nieruchomości, można ubiegać się w okresie od grudnia br. do 15 lutego 2017 roku w Urzędzie Gminy Wąbrzeźno, pokój 105. W tym okresie należy składać wnioski o dofinansowanie usuwania azbestu z obiektów, które są własnością osób fizycznych, kościołów, związków wyznaniowych, wspólnot mieszkaniowych, spółdzielni mieszkaniowych i stowarzyszeń.

W przypadku demontażu i utylizacji materiałów zawierających azbest oprócz wniosku należy złożyć także uwierzytelnioną kopię zgłoszenia robót budowlanych lub pozwolenia na budowę w zależności od zakresu prowadzonych prac oraz oświadczenie o wykonaniu pokrycia dachowego we własnym zakresie. Istnieje również możliwość odbioru zdemontowanych materiałów zawierających azbest z terenu nieruchomości, przy czym warto dodać, że zgodnie z obowiązującymi przepisami demontażu takich materiałów może dokonać firma demontażowa, posiadająca odpowiedni sprzęt i kombinezony zabezpieczające przed szkodliwym działaniem eternitu. Podobnie jak w roku obecnym wyłonienie wykonawcy i przeprowadzenie prac planowane jest w okresie letnim. Więcej informacji pod numerem telefonu 56 687 75 23 

Czytany 3691 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 26 grudzień 2016 16:45

Adres Gminy

Urząd Gminy Ryńsk
87-200 Wąbrzeźno
ul. Mickiewicza 21
tel.: (56) 687-75-00
fax.: (56) 450-27-02
skrzynka ePUAP: /8uj4g63pcd/SkrytkaESP
Facebook: Gmina Ryńsk

Wyślij wiadomość do Urzędu Gminy

 

Galeria Gmina Ryńsk

Template Settings

Theme Colors

Cyan Red Green Oranges Teal

Layout

Wide Boxed Framed Rounded
Patterns for Layour: Boxed, Framed, Rounded
Top