Otwarcie punktu przedszkolnego

W lipcu 2015 roku rozpoczęła się rozbudowa świetlicy wiejskiej w Wałyczu. Nowe pomieszczenia zostały tak zaprojektowane, aby mogły do niego uczęszczać dzieci w wieku 2,5 - 5 lat w ramach punktu przedszkolnego.

 Dnia 5 grudnia nastąpiło oczekiwane, uroczyste otwarcie nowo wybudowanych pomieszczeń. Na uroczystości obecni byli: Pan Wójt Władysław Łukasik, Przewodniczący Rady Gminy Pan Piotr Piątkowski, Sekretarz Stowarzyszenia „Nasza Gmina” Pan Zenon Wilczyński oraz radni Ireneusz Cisło i Kamil Zarębski. Przybyli również rodzice wraz z dziećmi uczęszczającymi od września do przedszkola, jak również ci, których dzieci będą korzystały z usług przedszkola w najbliższym czasie.

Spotkanie rozpoczęło się od powitania wszystkich gości, uroczystego przecięcia wstęgi i poświęcenia pomieszczeń. Przedstawiono nauczycieli i specjalistów pracujących w przedszkolu. Goście zostali zaproszeni na przedstawienie w wykonaniu dzieci z grupy „Poziomki” pod opieką nauczycielek Iwony Witkowskiej i Ewy Zdrojewskiej. Maluszki zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, wokalne, taneczne i instrumentalne. Uroczystość nie mogła obyć się bez wizyty wysłannika Świętego Mikołaja - Pani Mikołajowej, która wszystkim dzieciom wręczyła upominki i łakocie.
Po części oficjalnej, w której nie brakowało podziękowań, wzruszeń i łez radości, wszyscy udali się na poczęstunek. Wrażenie na gościach zrobił przede wszystkim wielki, śmietankowy tort, który wyglądał równie wspaniale jak smakował.
Dzieci mogły pobawić się w różnych kącikach tematycznych przygotowanych specjalnie dla nich, mogły pomalować sobie twarze oraz wziąć udział w zabawach zorganizowanych.
Miejsca w punkcie przedszkolnym w Wałyczu nie zabraknie dla żadnego dziecka i w związku z tym zapraszamy wszystkie maluchy z gminy Wąbrzeźno i nie tylko do naszego całodniowego przedszkola, w którym serwowane są obiadki i podwieczorki. Informacji zasięgnąć można w Urzędzie Gminy Wąbrzeźno ul. Mickiewicza 21 lub w punkcie przedszkolnym w Wałyczu w godzinach 6.30 - 15.30.

walycz002 walycz003 walycz004
walycz005 walycz006 walycz007
Czytany 3686 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 03 styczeń 2017 19:40

Adres Gminy

Urząd Gminy Ryńsk
87-200 Wąbrzeźno
ul. Mickiewicza 21
tel.: (56) 687-75-00
fax.: (56) 450-27-02
skrzynka ePUAP: /8uj4g63pcd/SkrytkaESP
Facebook: Gmina Ryńsk

Wyślij wiadomość do Urzędu Gminy

 

Galeria Gmina Ryńsk

Template Settings

Theme Colors

Cyan Red Green Oranges Teal

Layout

Wide Boxed Framed Rounded
Patterns for Layour: Boxed, Framed, Rounded
Top