Usuwanie azbestu

W październiku br. zakończona została realizacja zadania: „Usuwanie materiałów zawierających azbest z terenu gminy Wąbrzeźno w roku 2015.”

Po wyłonieniu wykonawcy, którym została firma TKJ Matuszewski Spółka Jawna z Grudziądza, w okresie od czerwca, rozpoczęto prace związane z demontażem pokrycia dachowego zawierającego niebezpieczny materiał. Dzięki środkom Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowi-ska w Toruniu refundującego zadanie, zdjęte zostały płyty cementowo-azbestowe o wadze ponad 100 Mg z 29 nieruchomości leżących na terenie Gminy Wąbrzeźno. Od 2011 roku, kiedy to realizujemy zadanie usuwania azbestu z naszych dachów, zutylizowane zostało już 370 Mg. Również w 2016 roku planujemy kontynuować to działanie. O środki na usuwanie azbestu ze swojej nieruchomości, można ubiegać się w okresie od grudnia br. do 15 lutego 2016 roku w Urzędzie Gminy Wąbrzeźno, pokój 105. W tym okresie należy składać wnioski o dofinansowanie usuwania azbestu z obiektów, które są własnością osób fizycznych, kościołów, związków wyznaniowych, wspólnot mieszkaniowych, spółdzielni mieszkaniowych i stowarzyszeń.
W przypadku demontażu i utylizacji materiałów zawierających azbest oprócz wniosku należy złożyć także uwierzytelnioną kopię zgłoszenia robót budowlanych lub pozwolenia na budowę w zależności od zakresu prowadzonych prac oraz oświadczenie o wykonaniu pokrycia dachowego we własnym zakresie. Istnieje również możliwość odbioru zdemontowanych materiałów zawierających azbest z terenu nieruchomości, przy czym warto dodać, że zgodnie z obowiązującymi przepisami demontażu takich materiałów może dokonać jedynie firma demontażowa, posiadająca odpowiedni sprzęt i kombinezony zabezpieczające przed szkodliwym działaniem eternitu. Podobnie jak w roku obecnym wyłonienie wykonawcy i przeprowadzenie prac planowane jest w okresie letnim. Więcej informacji pod numerem telefonu 56 687 75 23.  

Czytany 2827 razy

Adres Gminy

Urząd Gminy Ryńsk
87-200 Wąbrzeźno
ul. Mickiewicza 21
tel.: (56) 687-75-00
fax.: (56) 450-27-02
skrzynka ePUAP: /8uj4g63pcd/SkrytkaESP
Facebook: Gmina Ryńsk

Wyślij wiadomość do Urzędu Gminy

 

Galeria Gmina Ryńsk

Template Settings

Theme Colors

Cyan Red Green Oranges Teal

Layout

Wide Boxed Framed Rounded
Patterns for Layour: Boxed, Framed, Rounded
Top